Wznowienie TAJEMNICY WIGILIJNEJ w Teatrze Guliwer

W sobotę 8 grudnia o godz. 17:30 po raz pierwszy po ponad 4-letniej przerwie Teatr Guliwer wystawi spektakl pt. Tajemnica Wigilijna w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego, który miał swoją premierę 9. grudnia 2000 roku. Przedstawienie wraca na afisz Teatru głównie ze względu na ogromne zainteresowanie i prośbę widzów.

Tajemnica Wigilijna

 

reżyseria: Zbigniew Lisowski

scenografia: Andrzej Dworakowski

muzyka: Krzysztof Dzierma

teksty piosenek: Wojciech Szelachowski

Tajemnica Wigilijna to spektakl o tematyce Bożonarodzeniowej mieszczący się w nurcie teatru familijnego. Adresatem są widzowie od lat 5 do 100. Spektakl należy do gatunku moralitetu komediowego granego w żywym planie z udziałem lalek.
Tematem spektaklu jest odwieczna walka dobra ze złem. Główny bohater Jan Niebieski (artysta, muzyk, który pięknie potrafi “Niebo” rozśpiewać) spotyka w dzień Wigilii Anioły, które schodzą z nieba by przywrócić na ziemi ład w postaci pięknej pogody – rozgwieżdżonego nieba. Widownia zostaje wciągnięta w spektakl pomagając aniołom przy rozstawianiu namiotu – nieba, będącego symbolem domu i łączącego w ten sposób wszystkich widzów przy symbolicznym wigilijnym stole. Anioły wracają do nieba z jednym wyjątkiem. Na ziemi zostaje Anioł Stróż głównego bohatera – Jana Niebieskiego, który chce poznać ludzi i przeżyć święta na ziemi. Z tego spotkania dwójki bohaterów wyniknie wiele nieporozumień i komicznych scen – inne są zwyczaje na ziemi a inne w niebie.
W rezultacie tych nieporozumień Anioł musi wracać do Nieba a do głównego bohatera, po jego duszę przychodzi Diabeł i Śmierć. I w tym momencie do głosu dochodzi publiczność – wypowiadając magiczne zaklęcie ratuje bohatera z opresji. Całość utrzymana będzie w pogodnym tonie, nie zabraknie piosenek i znanych kolęd, a przybycie Świętego Mikołaja będzie miłym zwieńczeniem spektaklu.

 

Przedstawienie dla dzieci od lat 5.

Czas trwania spektaklu 95 minut.

Premiera – 9.XII.2000

Wznowienie – 8.XII.2012