Wielkie rozpoczęcie ULICY 26 – Odsłona czwarta

Tegoroczny XXVI Międzynarodowy Festiwalu Teatrów Ulicznych ULICA 26 Street Art rozpocznie się wielkim, spektakularnym widowiskiem! 11-ego lipca na Rynku Głównym w Krakowie zobaczymy hiszpańską grupę XARXA z przedstawieniem Magiczna Noc (Nit Magica).

XARXA to jeden z najbardziej znanych europejskich teatrów ulicznych, który już od trzydziestu lat występuje na ulicach całego świata. Zespół brał udział m.in. w prestiżowym Festiwalu Narodów Świata UNESCO w Santiago de Chile, olimpiadzie zimowej w Albertville, Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Szanghaju. W swoich spektaklach artyści posługują się językiem ciała połączonym z muzyką, efektami pirotechnicznymi i świetlnymi. Dzięki uniwersalnemu przekazowi ich przedstawienia mogą być prezentowane przed zagraniczną widownią. Teatr Xarxa nie bez powodu określany jest jako „rzeźbiarze ognia”, ich spektakle pełne są imponujących fajerwerków, które stanowią część narracji i nawiązują do tradycji hiszpańskich fiest.

Magiczna Noc to energetyczna i porywająca parada muzyczno-ogniowa, w której diabły i muzycy zapraszają publiczność do tańca pośród deszczu iskier. Widzowie stają się aktorami w spektaklu – walenckiej fieście, która oddziałuje na wszystkie zmysły uczestników.

To widowisko, którego nie da się opowiedzieć, trzeba je po prostu przeżyć!

Zapraszamy na wielkie rozpoczęcie festiwalu już 11-ego lipca.

A za tydzień odsłona piąta ULICY!

Organizator Festiwalu – Teatr KTO w Krakowie