25.04.: Thomas Lehmen "A Piece for You" (Warszawska Scena Tańca 2013)

25.04.: Thomas Lehmen “A Piece for You” (Warszawska Scena Tańca 2013)

25 KWIETNIA 2013 / Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski + Centrum w Ruchu/  godz. 19:00

Thomas Lehmen A Piece for You/ 120 min.

otwarty pokaz pracy w języku angielskim / wstęp wolny/konieczna rezerwacja

Thomas Lehmen, niemiecki tancerz i choreograf, który słynie z niekonwencjonalnych projektów, tym razem wyruszył w objazd motorem po krajach Europy i Azji, gdzie oferuje A Piece for You/ Ein Stück für Dich. Każdy z „kawałków” jest tworzony w bezpośredniej współpracy z artystami biorącymi udział w eksperymencie i możliwy do obejrzenia przez widzów. W Warszawie spotka się z Marysią Stokłosą.

Projekt rozpocznie się 25 kwietnia o godz. 19:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, skąd wyruszymy autokarem do Centrum w Ruchu/Wawerska Strefa Kultury. Po pokazie autokar wraca do CSW. Zachęcamy wszystkich do wspólnej podróży. Konieczna jest rezerwacja: rezerwacja@cialoumysl.pl
Ilość miejsc ograniczona.

Zbiórka i odbiór zaproszeń przed głównym wejściem do CSW w godzinach 18:30-19:00.

Koncepcja: Thomas Lehmen, wykonanie: Thomas Lehmen i Marysia Stokłosa
Projekt wspierany przez Joint Adventures, Nationales Performance Netz Kunststiftung NRW Pact Zollverein

THOMAS LEHMEN
Jest niemieckim niezależnym choreografem, tancerzem i pedagogiem. Studiował w Szkole Rozwoju Nowego Tańca w Amsterdamie. Jest wykładowcą na Uniwersytetach w Amsterdamie, Hamburgu, Berlinie Reykjaviku, Jakarcie, Gießen oraz Arizona State University. Jego zainteresowania krążą wokół komunikacji międzyludzkiej oraz budowania kontaktu artysty z otoczeniem. Często wykorzystuje elementy języka i koncepcyjne metody pracy.
Strona Thomasa

MARYSIA STOKŁOSA
Ukończyła choreografię w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie oraz wydział tańca współczesnego w London Contemporary Dance School. Jest autorką spektakli, reżyserką i autorką choreografii oraz prac multidyscyplinarnych. Bierze udział w licznych spektaklach improwizowanych. Od 2012 jest artystką wspieraną przez europejski network APAP w projekcie Performing Europe, którego polskim partnerem jest Fundacja Ciało/Umysł.
Strona Marysi

Więcej info:
Ciało Umysł
Facebook
A Piece For You

Partnerzy projektu: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Centrum w Ruchu/Wawerska Strefa Kultury

WST realizowana jest w ramach przyznanej 3-letniej dotacji Miasta st. Warszawa oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.