Wakacje z kulturą w Barakah

Szyc jest współczesną groteską przeplataną songami w brechtowskim stylu. Odważnym, bezceremonialnym językiem opowiada o żydowskiej rodzinie w rytm muzyki autorstwa Renaty Przemyk.

Krakowski „Szyc” Any Nowickiej jest może najbardziej wodewilowy,­ w dobrym stylu,­ z precyzyjnym kontrapunktem komizmu i dramatycznych spoważnień, ze świetnie utrafionymi w nastrój, słodko-ostrymi songami Renaty Przemyk. (Jacek Sieradzki, „Przekrój”)

Prapremiera polska odbyła się w Teatrze BARAKAH.

Spektakl nagradzany (za muzykę, aktorstwo oraz reżyserię) na najważniejszych polskich­ festiwalach i przeglądach, m.in. na Jeleniogórskich Spotkaniach Teatralnych czy Festiwalu­ Teatralnym PIERWSZY­ KONTAKT w Toruniu.­

SZYC 12, 13.07, godz. 22.00

Ponadto zapraszamy na odważny, ceniony i oryginalny spektakl:

Klinika dobrej śmierci 20, 21.07, godz.19.00

Bilety zazwyczaj w cenie: 30 zł (normalne) / 20 zł (ulgowe), ALE (!) przy rezerwacji mailowej (magda.urbanska@teatrbarakah.com) na hasło: „wakacje z kulturą”, wszystkie bilety w cenie 15 zł!Teatr BARAKAH został założony w 2004 roku przez Monikę Kufel i Anę Nowicką. Absolwentki PWST bardzo szybko z kameralnego teatru stworzyły jedno z najciekawszych miejsc krakowskiej kultury. Teatr, znajdujący się w samym sercu krakowskiego Kazimierza, żywo koresponduje z tradycją kulturową i religijną, nie pozostając jednak głuchym na palące problemy współczesności. Spektakle BARAKAH charakteryzują się fuzją gatunków i form, które nie tylko poszerzają artystyczne formuły, ale także dostarczają potężnej dawki kulturalnej rozrywki.

Wyślij maila z nazwą spektaklu, datą i hasłem na adres: magda.urbanska@teatrbarakah.com