„W brzuchu wilka” po raz kolejny na scenie TDZ

„W brzuchu wilka” po raz kolejny na scenie TDZ

W niedzielę 24 lutego o godzinie 19.00 Teatr Dzieci Zagłębia zaprasza młodzież i dorosłych na spektakl „W brzuchu wilka”!!!

Kim mógłby być współczesny Czerwony Kapturek? Co takiego widzi w wilku, że postanawia mu pomóc? Jak można wytłumaczyć zachowanie młodej dziewczyny? Naiwność? Ciekawość? Nieroztropność? A może zauroczenie i chęć poznania nowych doznań?

Co robi wilk w Suchym Lesie? W jaki sposób poluje na swoje ofiary? Kim w ogóle jest Wilk? I skąd w nim tyle zła i agresji? A może to wcale nie jest agresja? Może po prostu wilk jest strażnikiem ładu i moralności we współczesnym świecie?

Chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania? Przyjdź na spektakl W brzuchu wilka do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie!

Zapraszamy w niedzielę 24 lutego o godzinie 19.00. Koszt biletu to 20 zł. Dla widzów, którzy przyjdą w parze, przygotowaliśmy specjalną promocję cenową!

Druga osoba płaci połowę mniej za bilet wstępu!

UWAGA! To spektakl tylko dla NIEPOKORNYCH!!!

O spektaklu:

Premiera spektaklu w reżyserii Dariusza Wiktorowicza miała miejsce 21 września ubiegłego roku w ramach Sceny Inicjatyw Twórczych działającej przy będzińskim teatrze od maja 2011. Jest to przedstawienie niezwykłe z kilku powodów. Po pierwsze – powstało na bazie współczesnego dramatu autorstwa Roberta Jarosza, promując tym samym nowoczesny teatr. Po drugie – powstało z myślą o młodzieży, która niezbyt często i niechętnie przebywa w teatrze. Mamy nadzieję, że dzięki temu spektaklowi częściej będzie gościć na widowni. Po trzecie wreszcie – jest to spektakl drapieżny w formie i niezwykle interesujący w treści.     Podejmuje bowiem temat relacji przestępcy i ofiary, które wykorzystuje bajkowe motywy z historii o Czerwonym Kapturku i Wilku. Jak każdą opowieść, i tę można przedstawić przynajmniej na dwa sposoby. Realizatorzy będzińskiej prapremiery zdecydowali się opowiedzieć o dojrzewaniu, o mrocznych emocjach, o dwuznacznej, erotycznej relacji między młodą dziewczyną a dojrzałym mężczyzną…

W spektaklu można obejrzeć aktorów Teatru Dzieci Zagłębia w towarzystwie  znanej, cenionej i lubianej aktorki śląskich scen, Elżbiety Okupskiej, która wciela się tutaj w rolę Babci oraz Tomasza Dajewskiego – mima i reżysera ruchu scenicznego, kreującego w spektaklu demonicznego Wilka.

Spektakl dozwolony jest dla widzów od lat 16.

w_brzuchu_wilka_banner