Ulicznicy… ognia!

ulicznicy 2014

Pierwszy lipcowy weekend to Juggling Days. Jedna z najbardziej kolorowych imprez festiwalu – żonglerka wszystkim, co popadnie, akrobacje na monocyklach, szczudłach, poweriserach i ulicznikowej trampolinie. Jak co roku – proponujemy dwa dni żonglerki na wszelkie sposoby. Dla zaprawionych w boju – gry żonglerskie, trial monocyklowy, wieczorny renegade w Fabryce Drutu; dla mniej zaprawionych – szansa na oswojenie się z najróżniejszym sprzętem żonglerskim. A jednocześnie, niezmiennie od lat, zupełnie niezobowiązująca strefa relaksu na terenie zaprzyjaźnionego Parku Chopina.

Zaprzyjaźniony od lat z festiwalem zespół L’ombelico del Mondo otwiera tegoroczną edycję Międzynarodowego festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy” w piątek, 4 lipca o godz. 20:00 na gliwickim Rynku. Przez ostatnie lata grali koncerty w całej Polsce, w Niemczech, Hiszpanii czy Omanie. Wstępowali na scenach, chodnikach i plażach, w dużych miastach i najmniejszych wioskach, na bulwarach, deptakach i placach, w malutkich salkach i wielkich salach koncertowych, na wagonach kolejowych, platformach i dachach, w piwnicach, parowozowniach, fabrykach, na pokładach żaglowców i płytach boisk, czy to idąc w paradzie czy też stojąc, na mrozie i w upale, w deszczu śniegu, zawierusze. Teraz w Gliwicach!

Dodatkowo, w sobotę o 21:00 to, co tygryski lubią najbardziej! Wieczór pokazów fireshow w nowej-starej formule. Po siedmiu latach po raz pierwszy chcemy odejść od formuły konkursowej – zapraszając uczestników do czegoś między „pitch of ideas” a „renegade”.

Niedzielny wieczór, Park Chopina, godzina 20:00. „Life is…” to kolekcja wizualnych anegdot o bardzo zwyczajnym szaleństwach dnia codziennego. Czasem konkretne, czasem abstrakcyjne, głośne, ciche, czasem wesołe, wreszcie smutne. Bez słów artysta stara sobie poradzić ze smutkami, strachem i nadziejami mężczyzny próbującego uwolnić się od swoich ograniczeń, jednocześnie szukając wsparcia i bezpieczeństwa. Spleciony z muzyką, unikalny styl żonglerski Matthiasa objawia się dzięki środkom ekspresji dalekim od cyrkowych banałów. Najnowsza wersja show przynosi nowego bohatera – jedynego w swoim rodzaju czarnego clowna – na rolkach, w depresji, niezmiennie szukającego oklasków i akceptacji.

www.ulicznicy.pl

4 lipca 2014, piątek, 20.00
Rynek
L’ombelico del Mondo (Polska)
show bębniarski

5 lipca 2014, sobota, od 12.00
Park Chopina
Juggling Day
całodniowa impreza kuglarska

5 lipca 2014, sobota, 21.00
Park Chopina
Fire Punch
pokazy fireshow

6 lipca 2014, niedziela, od 12.00
Park Chopina
Juggling Day
całodniowa impreza kuglarska

6 lipca 2014, niedziela, 20.00
Stara Fabryka Drutu
Matthias Romir – „Life is…” (Niemcy)
show żonglerski