ULICA 26 Street Art – XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Festiwal organizowany nieprzerwanie od 26 lat i dobrze znany w Krakowie, w tym roku przekracza granice miasta, a prezentacje teatralne odbędą się w aż trzech małopolskich ośrodkach.

W Krakowie ULICA 26 potrwa od 11 do 14 lipca (więcej informacji w kolejnych odsłonach). Równocześnie z krakowskim otwarciem teatry uliczne opanują ulice Andrychowa (11 lipca). Widzowie będą mogli zobaczyć tu zespoły polskie (Teatr Pinezka, Teatr Gry i Ludzie) i artystów z Francji (La Mini Compagnie, io théâtre and Compagny Les Eléments DISPOnibles), a całość otworzy hiszpańsko-francuski zespół Los Excentricos z muzycznym spektaklem Rococo Bananas. Dwa dni później, w sobotę 13 lipca, ULICA 26 da o sobie znać w Limanowej. Ze swoimi spektaklami przyjadą tu znane już z Andrychowa dwa zespoły z Francji oraz katowicki Teatr Gry i Ludzie. Publiczność w Limanowej będzie mogła też poznać hiszpańską artystkę Claire Ducreux, która zaprezentuje spektakl taneczny De paseo.

Pomysłodawcą i orędownikiem tej “ekspansji” festiwalu, dotarcia do mniejszych małopolskich miejscowości, jest od wielu lat dyrektor ULICY Jerzy Zoń. Mamy nadzieję, że stanie się to tradycją festiwalu, a ULICA z roku na rok przeobrazi się w szeroką arterię! 🙂

Za tydzień zapraszamy na kolejną odsłonę Festiwalu Ulica 26 Street Art.

Organizator festiwalu – Teatr KTO w Krakowie