Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na premierę spektaklu "Navigation Song BD303"

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na premierę spektaklu “Navigation Song BD303”

 Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na premierę spektaklu

11.05.2013 r. o godz. 19:00 w Starej Prochowni

(ul. Boleść 2)

Spektakl Navigation Song BD303 nawiązuje do tradycji pieśni nawigacyjnych (ang. navigation songs). Pieśni te – opisujące porty i szlaki wodne – służyły rybakom i żeglarzom jako narzędzie określania pozycji na morzu. Na kanwach historii rybaków powracających na ląd w spektaklu poruszona zostaje tematyka klątwy Kaina i odwiecznej włóczęgi w poszukiwaniu miejsca na ziemi. Navigation Song BD303 przywołuje przełomowe dla ludzkości koncepcje: humanizm Erazma z Rotterdamu oraz idee Nowego Europejczyka zawarte w dziele Stephana Zweiga. Podróż przedstawiona w spektaklu jest wyrazem osobistych doświadczeń choreografa, urodzonego w Kanadzie, będącego jednak z pochodzenia Izraelczykiem, wreszcie – zamieszkałego w Polsce, gdzie postanowił stworzyć rodzinę i dom, stając się częścią nowej Europy. Tancerze zabiorą widza w krótką podróż od komfortu anonimowego, teatralnego fotela do przyjemności odczuwania empatii, pasji i wątpliwości.

Choreografia: Irad Mazliah (Izrael)

Tańczą: Korina Kordova, Bartosz Figurski, Szymon Osiński

Czas: 50 minut

Muzyka: Béla Bartók, Igor Krutogolov & Thunderwheel, Goffredo Petrassi, David Bowden, György Ligeti, Julia Kubica (kompozytor)

Link do filmu przedstawiającego kulisy powstawania spektaklu.

Irad Mazliah

Choreograf, tancerz, aktor. Pedagog tańca współczesnego oraz klasycznego. Założyciel Sadna Dance School w Haifie (Izrael). W latach 2011-2012 dyrektor artystyczny The Intimadance Dance Festival w Tel-Avivie.

Korina Papadimitriou Cordova Santos

Tancerka, choreograf oraz pedagog tańca z wieloletnim doświadczeniem. Karierę tancerki rozpoczęła w Brazylii – skąd pochodzi. Pracowała także m.in. w Holandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Norwegii. Przez siedem lat współpracowała ze Śląskim Teatrem Tańca. Obecnie tancerka Teatru Tańca Zawirowania.

Bartosz Figurski

Tancerz, actor, pedagog tańca. Współpracował z wieloma warszawskimi teatrami: Dramatycznym, Narodowym, Teatrem Muzycznym Capitol. Obecnie tancerz Teatru Tańca Zawirowania oraz Teatru Muzycznego Roma.

Szymon Osiński

Tancerz, choreograf, pedagog tańca współczesnego. Specjalizuje się w technice jazz I modern jazz. Współpracował m.in. z Kompanią Primavera, francuską kompanią Thierrego Vergera oraz z Teatrem Tańca Współczesnego „Pro”. Obecnie tancerz Teatru Tańca Zawirowania.

Kontakt:

Justyna Majchrzyk

Tel. 780 555 280

ttzawirowania@gmail.com

Konferencja prasowa poświęcona wydarzeniu odbędzie się 7 maja o godz. 12 w Starej Prochowni.

navigationsong