Teatr tańca o piłce nożnej

Teatr tańca o piłce nożnej

Gwiazda skandynawskiego teatru tańca, Jo Strømgren Kompani, wystąpi w 5 polskich miastach, prezentując niezapomniane przedstawienie A Dance Tribute to the Art of Football.

Norweski zespół znany jest widzom na całym świecie m. in. z niezwykłego poczucia humoru i doskonałego łączenia tańca, teatru, filmu i muzyki na żywo. Twórcą A Dance Tribute to the Art of Football jest Jo Strømgren, choreograf spektaklu Czterdzieści, stworzonego niespełna miesiąc temu dla Polskiego Teatru Tańca. Przedstawienie A Dance Tribute to the Art of Football zostało w ostatnich dniach niezwykle gorąco przyjęte przez widzów X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca w Poznaniu. W dniach od 26 sierpnia do 4 września zostanie zaprezentowane w Pile, Bydgoszczy, Warszawie, Koninie i Gnieźnie.

Jak mówią sami artyści, A Dance Tribute to the Art of Football  komentuje sztuczny konflikt pomiędzy „pospolitym sportem” a „elokwentną sztuką”, podobny rozdźwiękowi między stereotypami otaczającymi wyobrażenia „piłki nożnej klasy pracującej” i „baletu klasy wyższej”. Przedstawienie stworzone na początku 1997 r. okazało się pierwszym w swoim rodzaju. Poszukiwania wcześniejszych spektakli tanecznych opartych na piłce nożnej nie przyniosły żadnych rezultatów. 16 lat po premierze A Dance Tribute to the Art of Football cieszy się nadal ogromnym zainteresowaniem publiczności, zarówno wielbicieli teatru, jak i piłki nożnej.

Trasa JSK w Polsce jest częścią wieloletniego projektu współpracy norweskiego zespołu z Polskim Teatrem Tańca zatytułowanego „Znaki czasu – pokonać granice. Działa artystyczno-edukacyjne w Polsce, Norwegii i Islandii” (program „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego”/ Mechani zm Finansowy EOG 2009-2014).

Szczegółowe informacje o trasie JSK na stronie.
Bilety do nabycia w kasach Teatrów

Link do spotu promującego trasę spektaklu

TRASA:

•    Piła, Regionalne Centrum Kultury, Fabryka Emocji – 26 sierpnia 2013

•    Bydgoszcz, Opera Nova – 28 sierpnia 2013

•    Warszawa, Teatr Imka – 30 sierpnia 2013

•    Konin, Oskard, CKiS Konin – 1 września 2013

•    Gniezno, Teatr im. Aleksandra Fredry – 4 września 201