Teatr Nikoli: warsztaty teatru ruchu

Już 30 stycznia, w czwartek, od godziny 19:00 do 21:00, 31 stycznia w tym samym czasie i w sobotę (1 lutego) od 10:00 do 13:00 odbędą się bezpłatne warsztaty teatru ruchu prowadzone przez Teatr Nikoli – Mikołaja Wiepriewa i jego asystentkę, Dominikę Juchę.

Elementów pantomimy, akrobatyki, żonglerki, improwizacji tanecznej i aktorstwa z filmów niemych będzie można nauczyć się w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7 na ulicy Czarnogórskiej 14 (Wola Duchacka) w Krakowie. Wyjątkowa forma teatralna pomaga obudzić świadomość ciała i jego twórczy potencjał, do ekspresji artystycznej służą naturalny ruch, gest i myśl. Warsztaty skierowane są do poszukiwaczy nowych wrażeń artystycznych i połączone z naborem do projektu teatralnego.

Mikołaj Wiepriew prowadzi warsztaty z aktorami, grupami teatralnymi, studentami, młodzieżą, dziećmi, uczestnikami festiwali – zarówno w Polsce jak i za granicą. Spektakle teatralne powstałe w rezultacie współpracy często otrzymują nagrody, jak na przykład Historia z Pazurem Teatru „Tuptusie” z Tarnowa, wyróżniona m.in. Grand Prix na XXX Regionalnym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Maska 2013”.

Edukacja kulturalna jest ważnym elementem działalności Teatru Nikoli. To teatr ruchu, którego twórczość opiera się właśnie na pantomimie, inspiracji kinem niemym, elementach sztuki cyrkowej i tańca współczesnego. Jego spektakle można oglądać w Klubie Kabaret (ul. Krakowska 5), najbliższy, Uśmiech Kobiety – już w niedzielę, 26 stycznia o godzinie 19:00.

Więcej informacji na temat warsztatów: tel. 603 886 792, teatr@nikoli.art.pl