Teatr Nikoli: Uśmiech na Dzień Kobiet

Spektakl Teatru Nikoli 7 marca w Klubie Kabaret Dzień przed świętem płci pięknej, w piątek, 7 marca o godzinie 18:00 w Klubie Kabaret, na ulicy Krakowskiej 5 w Krakowie będzie można obejrzeć spektakl Uśmiech Kobiety – stworzony z myślą o paniach, ale poruszający wszystkich bez wyjątku.

Lata 20. XX wieku, dwie przyjaciółki w małym mieszkaniu walczą z poczuciem osamotnienia, tęskniąc do ciepła, bezpieczeństwa, bliskości… Śnią o mężczyznach, wyobrażając sobie hipotetyczne sceny spotkań, walczą o każdy kontakt, uciekają w świat marzeń. Ich więź jest głęboka, ale nie chroni przed samotnością – bohaterki wciąż szukają możliwości opuszczenia wspólnego mieszkania na rzecz innego rodzaju relacji. Czy uda im się odnaleźć miłość? Która z nich wygra, która zostanie sama?

Teatr Nikoli to profesjonaliści w dziedzinie teatru ruchu – w swoich spektaklach wykorzystują elementy pantomimy, tańca współczesnego i sztuki cyrkowej. Dramaty odbywają się bez słów, a całość rozgrywa się w aurze lat 20. I 30. ubiegłego wieku – w nawiązaniu do aktorstwa rodem z kina niemego, co czyni przedstawienia przeżyciem zupełnie wyjątkowym, zamieniając je w niezwykłą podróż w czasie. Uśmiech Kobiety szczególnie wpisuje się w nastrój międzywojnia, z jednej strony pokazując beztroskę wspólnie spędzanych chwil, z drugiej przekazując napięcie narastające w obliczu podskórnie wyczuwanej katastrofy – tęsknota wzbiera nieubłaganie, wkrótce coś musi się wydarzyć…

Bilety na spektakl w cenie 30 złotych można zarezerwować pod numerem telefonu: 501 747 418 (Klub Kabaret).

Strona wydarzenia w serwisie Facebook