Teatr Intymnie: wieczór z monodramami w Krośnie

Teatr Intymnie: wieczór z monodramami w Krośnie

TEATR INTYMNIE

15 lutego

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1

18.00 Moje szczęście – Teatr s.tr.a.c.h., Krosno

19.30 DAGNY.BRECHT.księżniczka.żebraków  – Teatr PWSFtviT, Łódź

20.45 Biję na alarm! – Teatr Terminus A Quo, Nowa Sól

 

Bilet na spektakl – 7zł

Karnet – 15zł

Organizatorzy: Stowarzyszenie Teatr s.tr.a.c.h., Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

 

Moje szczęście

Teatr s.tr.a.c.h., Krosno

bilet 7zł

Premiera odbyła się 6 września 2012 podczas V Nocnych Teatraliów Strachy. Spektakl zdobył wyróżnienie jury na festiwalu Igła 2012 w Ostrołęce oraz był prezentowany podczas Grudniowej Nocy Teatralnej GNAJT Teatru Terminus A Quo w Nowej Soli (gość spotkań).

Reżyseria i scenariusz: Paweł Wrona

Światło: Grzegorz Malinowski

Scenografia, charakteryzacja: Dagmara Bogacz, Paweł Wrona

Występuje: Dagmara Bogacz

Niełatwo sformułować jedną, uniwersalną definicję szczęścia. Po dłuższym zastanowieniu stwierdzamy, że jest to wręcz niemożliwe. Jedyne co pewne w tej materii to fakt, iż szczęście jest kwestią indywidualną, ale – paradoksalnie – uzależnioną od otoczenia. Monodram “Moje szczęście” to próba analizy tego co nienamacalne, to opowieść o kobiecie, która tworząc otaczającą ją rzeczywistość, szuka szczęścia w sobie. Próba pogodzenia się z tym co było, co straciła i czego nigdy już nie odzyska. Przezwyciężanie żalu związanego z przeszłością.

 

DAGNY.BRECHT.księżniczka.żebraków

PWSFtviT, Łódź

bilet 7zł

Premiera spektaklu odbyła się 13. marca 2012r. w Teatrze Szwalnia w Łodzi. Spektakl pojawił się również w ramach Festiwalu “Miasto Poezji” w Lublinie (maj 2012) i został zakwalifikowany do finału V edycji Międzynarodowego Festiwalu “Nocne Teatralia STRACHY” w Krośnie (wrzesień 2012).

Reżyseria i scenariusz: Dagny Cipora

Aranżacje muzyczne: Marcin Powalski

Tłumaczenia songów: Marietta Sokalska

Scenografia i kostiumy: Joanna Wróbel

Choreografia, konsultacje reżyserskie: Anna Próchniak

Występuje: Dagny Cipora

DAGNY.BRECHT.księżniczka.żebraków to zestawienie songów i innych tekstów Bertolda Brechta ze współczesną muzyką elektroniczną. Projekt nawiązuje do stylistyki obecnej popkultury, wyrażając jednocześnie bunt wobec panujących w niej trendów. Jest poszukiwaniem “efektu obcości” poprzez różne formy wyrazu artystycznego. Podtytuł projektu nawiązuje do postaci Polly Peachum z “Opery za trzy grosze” Bertolda Brechta. Jednak historia córki króla żebraków, w połączeniu z innymi utworami Bertolda Brechta, nie musi opowiadać wyłącznie historii Polly…

 

Biję na alarm!

Teatr Terminus A Quo, Nowa Sól

bilet 7zł

179 premiera teatru, miała miejsce w sali im. Ryszarda Cieślaka w Teatrze Terminus A Quo w Nowej Soli.

Reżyseria i scenariusz: Eliasz Gramont

Konsultacja reżyserka: Edward Gramont

Scenografia: Eliasz Gramont

Występuje: Eliasz Gramont

Biję na alarm to spektakl utrzymany w konwencji groteskowej opowieści “nurka z kosmosu”, który dzieli się swoimi doświadczeniami z kosmicznych wypraw zwracając szczególna uwagę na bezmyślność współpodróżników, którzy na różne sposoby niszczą i zaśmiecają przestrzeń kosmiczną. Analogie do tego jak ludzie gospodarzą się na ziemi są uderzające przez co sztuka niesie ze sobą ważne przesłanie, by szanować otaczający nas świat i środowisko, w którym żyjemy. Źródłem literackim utkanego scenariusza jest nowelka Stanisława Lema „Ratujmy kosmos”, co przekłada się w spektaklu na apel: RATUJMY ZIEMIĘ!

teatr-intymnie