SZTUKA SZUKA MALUCHA 2013 24–29 CZERWCA 2013

 

plakatSZTUKAszukaMALUCHA

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu serdecznie zaprasza wszystkie maluchy wraz z rodzicami na 6. edycję festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA, która obfitować będzie we wspaniałe spektakle, propozycje muzyczne, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz wyjątkowe seanse filmowe.

Jak co roku, podstawę programu stanowią spektakle teatralne z Polski i Europy. Festiwal otworzy premiera spektaklu brzUCHO Alicji Morawskiej-Rubczak (Wrocławski Teatr Lalek), a zamknie go taneczny spektakl PRIMO (Alfredo Zinola & Felipe González). Trzy kolejne propozycje to spotkania z teatrami, które powracają na festiwal Sztuka Szuka Malucha z nowymi produkcjami. Andrea Buzzetti tym razem zelektryzuje teatralną przestrzeń, a przy tym zapewne i widownię w ON-OFF (La Baracca Testoni Ragazzi). Teatr Poddańczy odkrywać będzie tajemnice kuchennej magii w spektaklu Smakułyki, a Teatr Atofri zaprezentuje dźwiękowe i pełne niespodzianek Grajkółko.

Oprócz spektakli, pojawią się również propozycje muzyczne i filmowe. Audiopyłki, instalacja dźwiękowa Roberta Jarosza zabierze tylko maluchy (bez rodziców!) w podróż do wnętrza dźwięku. Podczas koncertu Pstryk! Abecadło Basia Raduszkiewicz oczaruje przedszkolaki piosenkami Jarka Kordaczuka do wierszy Juliana Tuwima. Okazją do debiutanckiej wizyty kilkulatka w niezwykłym kinie będzie seans filmowy Z życia szmatek.

Program dopełniają spotkania warsztatowe dla dzieci i rodziców, prowadzone przez doświadczonych psychologów, artystów i animatorów.

Sztuka Szuka Malucha to jedyny w Polsce międzynarodowy festiwal teatralny dla najnajmłodszych widzów. Projekt rozpoczęty w czerwcu roku 2010 – pierwszy raz zaprezentowany został w ramach Festiwalu MALTA. Jego celem jest inicjowanie i promowanie różnorodnych zjawisk artystycznych adresowanych do dzieci, które nie znają jeszcze świata sztuki. Obejmuje działania głównie w zakresie teatru, ale także filmu i muzyki, takie które uwzględniają kreowanie, adekwatnych do wieku odbiorców, przekazów estetycznych i emocjonalnych, bliski i przyjazny kontakt z najmłodszymi.

Wszystkie wydarzenia odbędą się Pawilonie Nowa Gazownia i ustawionym w pobliżu namiocie.

Bilety w cenie 15 zł dla każdego uczestnika dostępne w sieci Eventim.

szczegółowe informacje:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Facebook
Malta Festival

 

kontakt:

sztukaszukamalucha@csdpoznan.pl

 

Festiwal Sztuka Szuka Malucha odbywa się w ramach Malta Festival.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

ORGANIZATOR:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

 

WSPÓŁPRACA:

Malta Festival

 

PARTNERZY:

Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren

Bookowski – Księgarnia w Zamku

Wydawnictwo Zakamarki

 

PATRONAT MEDIALNY:

TVP Poznań

Radio Merkury

MC Radio

Gazeta Wyborcza

IKS

FIKA i Tashka.pl

MiastoDzieci.pl

Qlturka.pl