Spektakle w ramach EKSPRESJI 03

Spektakle w ramach EKSPRESJI 03

20 paździerkina 2016 roku, w ramach projektu EKSPRESJE 03, realizowanego przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, zaprezentowane zostaną dwa kolejne spektakle – „You have Your Voice” Izabeli Chlewińskiej oraz “Kolarz. Niepowtarzalne zderzenie z czasoprzestrzenią” Aleksandry Dziurosz. “You Have Your Voice” – Centrum w Ruchu / Izabela Chlewińska – występuje: Izabela Chlewińska, godz. 19.00 W centrum elektronicznych i akustycznych odbiorników, kamer pogłosowych, mikrofonów, samplerów toczy się wypowiedź potencjalnego obywatela, który zabiera głos w ważnej dla siebie sprawie. W celu wydobycia z siebie głosu przybiera on właściwe pozycje ciała, nadając mu odpowiednią do dźwięku formę. Z czasem zaczyna używać nie tylko ciała, ale i otaczającej go technologii, osiągając coraz śmielsze efekty swoich poszukiwań.

Najnowszy spektakl “You Have Your Voice” Izabeli Chlewińskiej jest wynikiem kilkuletnich poszukiwań wydobywania głosu z ciała, jako elementu praktyki ruchowej. To praca solowa rozpisana na ciało, głos i przestrzeń – laboratorium przetworzenia jakości tego co widzimy i słyszymy.

“Kolarz. Niepowtarzalne zderzenie z czasoprzestrzenią” – Warszawski Teatr Tańca / Aleksandra Dziurosz – występują: Aleksandra Dziurosz, Joanna Lichorowicz, Jacek Wazelin, Bartosz Martyna, Aldona Nawrocka, Tomasz Woźniak, Andrzej Kopeć, godz. 20.30 Wyobraź sobie, że posiadasz mapę. Podążasz za nią, gdyż mapa kryje sekret – cel, który osiągniesz, gdy zrealizujesz wszystkie etapy, polecenia. Wchodzisz do gry, gdyż lubisz ryzyko. Zderzasz się z czasem i przestrzenią według narzuconych reguł. Jesteś nawigowany. Pozostali uczestnicy ryzykują także, choć mają inne mapy i inne narzędzia. Droga jest trudna i nieprzewidywalna. Trajektorię naszych losów odmienia siła wyższa. To sceniczne spotkanie nie jest spektaklem – to kolarz zderzeń wszystkich performatywnych kolarzy. „Kolarz” Warszawskiego Teatru Tańca – to interdyscyplinarne/multimedialne zdarzenie sceniczne łączące taniec współczesny, ruch, grę aktorską, muzykę i projekcje video. Ruch, dźwięk, tekst i obraz / video są kompatybilne, w wielu fragmentach tworzone w czasie rzeczywistym na zasadzie improwizacji. Na oczach widzów toczy się gra, w której biorą udział twórcy – uczestnicy scenicznego zdarzenia, z których każdy działa według indywidualnej mapy / planu.

na zdjęciu: “Kolarz”, fot.Marta Ankiersztejn