Spektakl finałowy projektu PODAJ DALEJ – 30 października

Już w najbliższy wtorek, 30 października 2012, o godz. 19:00 w Teatrze Lalka pokaz spektaklu finałowego projektu PODAJ DALEJ.

W ramach tego przedsięwzięcia spotkały się 4 grupy młodzieżowe prowadzone przez instruktorów z 4 warszawskich organizacji pozarządowych, którzy podczas stale prowadzonych zajęć teatralnych korzystają z różnorodnych technik artystycznych.
We wspólnym warsztacie uczestnicy stali się specjalistami i dzielili się poznanymi technikami teatralnymi. Było tym ciekawiej, że spotkały się grupy reprezentujące: teatr fizyczny, performans, tańce kaukaskie i teatr zespołowy.

Jak wyglądało spotkanie czterech tak różnych grup? Czy młodzi uczestnicy dali sobie radę z przekazaniem umiejętności 40-osobowej grupie? Zapraszamy na pokaz finałowego spektaklu, by zobaczyć efekty ich pracy, a po spektaklu zadać pytanie młodym artystom. Już teraz można zajrzeć na stronę projektu: www.podajdalej.waw.pl, gdzie znajdują się relacje i zdjęcia z zajęć.

Projekt ukazuje bogactwo środowiska edukacji kulturalnej w Warszawie. Grupa Stowarzyszenia Sztuka Nowa pracująca techniką teatru fizycznego stale korzysta z gościnności domów kultury na Pradze Południe. Kolejna grupa prowadzona przez instruktorów ze Stowarzyszenia Pedagogów Teatru działa w przestrzeni publicznej oraz w squatach pełniących rolę niezależnych domów kultury. Stowarzyszenie Praktyków Kultury ze swoimi podopiecznymi stale pracuje w przestrzeni Sceny Lubelskiej, niezależnego teatru na warszawskiej Pradze. W projekcie jest też grupa Towarzystwa Nasz Dom, której zajęcia odbywają się w teatrze instytucjonalnym – Teatrze Lalka – dzięki czemu ich regularnie tworzone spektakle wchodzą do profesjonalnego repertuaru teatralnego.

Organizatorzy PODAJ DALEJ podkreślają różnorodność warszawskich przedsięwzięć edukacji kulturalnej i mają nadzieję, że w przyszłym roku kolejna edycja obejmie kolejne grupy. Już teraz szukają partnerów.

Formuła „Kids teach kids” (Dzieci uczą dzieci) przyświeca realizowanemu od 2009 roku międzynarodowemu projektowi Brave Kids, który stał się inspiracją do stworzenia projektu PODAJ DALEJ oryginalnie wykorzystującego potencjał warszawskich organizacji pozarządowych i instytucji prowadzących innowacyjne projekty edukacji kulturalnej.

 Spektakl finałowy projektu PODAJ DALEJ

30 października 2012 | godz. 19.00, Teatr Lalka, PKiN

WSTĘP WOLNY

Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacje bezpłatnych wejściówek pod nr tel. 22 656 69 56, 22 656 69 56

www.podajdalej.waw.pl

—————————————————————————————

Organizator projektu: Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.
Sponsorem projektu jest Drukarnia EFEKT.
Patroni medialni: Radio Kampus, Independent.pl, Teatrdlawas.pl, IRKA.com.pl, Zupełnie Inny Świat, Teatralia.com.pl

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Stowarzyszenie Praktyków Kultury, Towarzystwo Nasz Dom, Teatr Lalka, Klub Kultury Saska Kępa, Centrum Promocji Kultury Praga Południe, Teatr Scena Lubelska