Sława teatru maski – Polina Borisowa u Solskiego

Już 19 listopada na Małej Scenie Teatru Solskiego w Tarnowie zobaczymy spektakl Go! w reżyserii  Poliny Borisowej w ramach Festiwalu Materia Prima.

Spektakl powstał na podstawie gromadzonych przez lata przez artystkę notatek z podróży. Opowiada on o odchodzeniu pewnej staruszki z sąsiedztwa. Stała się ona bohaterką historii o samotności. Na scenie widzimy starą kobietę, graną przez Polinę Borisową, która chodzi w ciemnościach po swoim mieszkaniu. Pomiędzy wyspami światła znajduje fragmenty przedmiotów, wspomnień i życia innych ludzi, które skleja ze sobą taśmą klejącą.

Robienie przedstawienia lalkowego dla dzieci byłoby dla mnie czymś dziwnym! Jestem Rosjanką, a w moim kraju lalki zawsze były używane w teatrze dla dorosłych – tak o swoich pracach mówi artystka Urodzona w Omsku na Syberii Polina Borisowa, pochodzi z rodziny lalkarzy. Lalki tworzył jej dziadek, jej rodzice uczą sztuki lalkarskiej w Jarosławiu, a jej wujkowie i ciotki też w większości są aktorami.

Być może każdy z nas dokonuje na swój użytek podobnych rozliczeń z przeszłością. Być może każdy z nas odbywa swoistą podróż w poszukiwaniu nie tylko straconego czasu. Warto więc odbyć tę niezwykłą, poetycką podróż z Poliną Borisową. Ot, choćby po to, by w świecie kreowanym przez artystkę, odnaleźć ślady własnych doświadczeń.

Tarnowska publiczność będzie mogła poznać tą poruszającą historię 19 listopada 2012 (poniedziałek) o godz. 19.00. Organizatorem Festiwalu Materia Prima jest Teatr Groteska w Krakowie, a Partnerem Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Bilety w cenie 20 zł i 17 zł dostępne są w kasie Teatru. Bilety na spektakl można również zakupić przez internet –https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/materia-prima–go—1352792235. Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 14 688 32 87.