Skrypty z codzienności w ramach Laboratorium Ruchu ESK 2016

Skrypty z codzienności w ramach Laboratorium Ruchu ESK 2016

Laboratorium zakłada zbudowanie otwartej platformy dla artystów wywodzących się z różnych kręgów kulturowych, posługujących się wyrazistym językiem artystycznym. W ramach Laboratorium ruchu organizowane są pobyty rezydencyjne pt: ,,Skrypty z codzienności” dla znanych i cenionych choreografów, a także prezentacje ich autorskich spektakli. Chcemy stworzyć przestrzeń dla nowych definicji ruchu, tańca, performowania, podkreślając refleksyjność jako cechę niezbędną do współtworzenia przestrzeni współczesnej kultury i pokazać, że wewnętrzne bogactwo jest źródłem różnic w sposobach postrzegania rzeczywistości.

Sylwetki choreografów rezydentów:

Termin: 23 – 27 czerwca 2015

António Onio ( Portugalia) studiował taniec w SNDO w Amsterdamie. Od 2011 António rozwija własną drogę twórczą, działa i pracuje z Miguelem Pereirą, Tian Rotteveelem, Igorem Dobričić, Diego Gilem, Tiago Guedes i innymi. W 2013 roku otrzymuje Stypendium DanceWEB w Wiedniu. Jego prace koncentrują się na zgłębianiu barier między tym co prywatne, intymne , a ogólnodostępne. Traktuje ciało jako narzędzie, kwestionujące określone, stereotypowe role. Porusza kwestie queer, prowokuje poprzez wyolbrzymioną lekkoś ć, elastyczność ruchów, manifestuje niechęć wobec skostniałych systemów wartości. Traktuje swoją działalność artystyczną jako walkę z systemem, gdzie wszystko jest perfekcyjne i przewidywalne.

Braulio Bandeira rozpoczął jako aktor w ESMAE w Portugalii, jednej z najważniejszych szkół teatralnych. Potem przeniósł się do Kopenhagi, aby szukać różnych metod teatru. Studiował sztukę mimu i techniki cyrkowe. Uczył się butoh i kontakt improwizacji. Dostał stopień licencjata we Francji, współpracował i uczył się w zespole Maguy Marin w Lyonie. Obecnie występuje w spektaklach tanecznych min: ,,Bodieslanguage” w choreografii duetu matanicola. Rozwija swoją pracę jako solista, zajmuje się muzyką eksperymentalną, tworzy videomaking i performance.

Data: 23 – 27 czerwca 2015
Zapisy:
atutysztuki@gmail.com
nr tel: 505 963 162

Pokaz współfinansowany ze środków Gminy Wrocław, ESK 2016, Instytut Muzyki i Tańca

Na zdjęciu: Braulio Bandeira