Scena Tańca Współczesnego w Krakowie - kolejne pokazy 21 września

Scena Tańca Współczesnego w Krakowie – kolejne pokazy 21 września

W niedzielę 21 września w krakowskim Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży odbędzie się pokaz dwóch spektakli tanecznych. Pierwszy z nich to duet Barbary Bujakowskiej i Pauliny Wysockiej „Śniło mi się, że pozostał po nas pusty pokój”, a kolejny – autorskie solo Bujakowskiej „ID-ance”, efekt działań rezydencji artystycznej, organizowanej przez MAAT Festiwal w Centrum Kultury w Lublinie.

Obie prace są dziełem krakowskich choreografek, które w swojej twórczości stawiają na minimalizm, krótką ironiczną formę, artykułowaną w języku tańca współczesnego z wykorzystaniem elementów gry scenicznej, dramaturgii ciała i muzyki.

Wieczór otworzy duet taneczny „Śniło mi się, że pozostał po nas tylko pusty pokój” Barbary Bujakowskiej i Pauliny Wysokiej, w drugiej części zobaczymy „ID-ance” Barbary Bujakowskiej, jednej z przedstawicielek tzw. „Pokolenia Solo”. „ID-ance” to autotematyczna opowieść o dojrzewaniu artystycznym. Praca ma w sobie cechy żartu scenicznego. Bujakowskiej, choreografce i wykonawczyni, nigdy nie brakowało humoru ani odwagi, aby z dystansem komentować rzeczywistość i siebie – tym razem dzieje się podobnie.

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży od ponad dekady wspiera profesjonalnych twórców prowadząc Scenę Tańca Współczesnego, na której prezentują swoje dokonania i kolejne prace przede wszystkim krakowscy artyści. W 2014 roku w ramach programu „Sceny dla tańca”, organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca, odbył się tu pierwszy tematyczny blok prezentacji, skupiony na obecności i roli kobiet w choreografii, zatytułowany: „Portrety. Kobiety w polskiej choreografii”. Swoim programem Scena Tańca Współczesnego chce przełamywać tradycyjne wyobrażenia o tańcu, odpowiadać na nowe i awangardowe tendencje w sztuce i prezentować je dla szerszej publiczności.

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie

Ul. Wietora 13/15

Daty: 21 września (niedziela) godz. 18.30

Bilety: 15 zł i 20 zł