13, 14 kwietnia na SCENIE ROBOCZEJ

Centrum Rezydencji Teatralnej 13  kwietnia (sobota) godz. 18:00 AURORA NOVA PRODUCTIONS / SCENA ROBOCZA

White Rabbit, Red Rabbit Nassima Soleimanpoura

„Urodziłem się 19 dnia miesiąca Azar, 1360 roku w Teheranie. To jest 10 grudnia, 1981 w kalendarzu chrześcijańskim”. Wyobraźcie sobie, jak to jest mieć 29 lat i nie móc opuścić swojego kraju. Nassim Soleimanpour pokazuje doświadczenie swojego pokolenia w dzikiej, totalnie oryginalnej sztuce, która przychodzi do nas z Iranu. Nie mogąc podróżować, zamienia swoją izolację w osobistą korzyść przy pomocy swojej sztuki, która nie potrzebuje reżysera, dekoracji, a każdy kolejny spektakl grany jest przez innego aktora.

W roli aktorki wystąpi Ewa Kaczmarek

Dramaturgia – Daniel Brooks i Ross Manson.

White Rabbit Red Rabbit jest reprezentowany na świecie przez Aurora Nova Productions.

Biografia autora

N. S. jest niezależnym, wielokierunkowym irańskim twórcą teatralnym, urodzonym w Teheranie, 10 grudnia 1981 roku. Zdobył liczne nagrody teatralne, takie jak Edinburgh Arches Brick Award i Toronto SummerWorks and Guardian Best Topic Award, był nominowany do Brighton Fringe and Total Theatre Award. Jego sztuka „White Rabbit, Red Rabbit” została pokazana na scenach w ponad 20 miastach na świecie, w 10 różnych językach.

Nagrody:
Dublin Fringe Festival Best New Performance 2012
Summerworks Outstanding New Performance Text Award 2011
The Arches Brick Award, Edinburgh Festival Fringe 2011
Total Theatre Award Nominee 2011
Brighton Festival Fringe Pick of Edinburgh Award nominee 2011

14 kwietnia (niedziela) godz.18:00 TEATR STREFA CISZY – Autobus re// mix

TEATR STREFA CISZY – Autobus re// mix

Autobus re//mix to najbardziej kontrowersyjna realizacja w 20-letnim dorobku Strefy Ciszy. To doświadczenie ekstremalne nie dające się w sposób jednoznaczny zdefiniować ani jako spektakl, ani jako performance. Jego natura zbudowana jest z intymnej i bardzo organicznej obecności aktorów-nie aktorów. Ich emocje balansują między wstydem i bezwstydem własnego śmiechu zderzonego finalnie z przejmującym i bolesnym uczuciem pustki i samotności. Reakcji widzów na to doświadczenie w żadnej mierze nie da się przewidzieć.

SCENARIUSZ: praca zespołowa

REŻYSERIA: Adam Ziajski

SCENOGRAFIA: Adam Wojda

WYSTĘPUJĄ: Alicja Piotrowska, Piotr Kamiński i Adam Wojda

PREMIERA: 9 grudnia 2012, Warszawa

PRODUKCJA: Komuna Warszawa