Ruszył nabór na warsztaty performerskie dom/awatar/translokacja w Fabryce Sztuki w Łodzi

dom

Paweł Korbus poprowadzi miesięczne warsztaty kierowane do studentów i osób dorosłych, chętnych do współtworzenia performance/instalacji multimedialnej.

Będą one wprowadzeniem do posługiwania się nowoczesnym językiem sztuki lokującym się na pograniczu performance, instalacji, video i teatru. Planowane warsztaty to proces wspólnego przygotowania finałowego zdarzenia artystycznego metodami łączącymi sposoby pracy z ciałem wywiedzione z teatru fizycznego oraz metod tworzenia instalacji i performance, pracę z obiektem sztuki, rekwizytem teatralnym, badanie relacji między ciałem, a miejscem oraz ciałem, a przedmiotem badanie związków między osobistym „tu i teraz”, a pamięcią.

Grupa będzie spotykać się dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki w Fabryce Sztuki w Łodzi. Podczas trzygodzinnych sesji w odpowiedzi na temat – „DOM/ awatar/ translokacja” każdy z uczestników warsztatu będzie miał, okazję do stworzenia własnej wypowiedzi artystycznej według zasady i w formie najbardziej mu odpowiadającej dotyczącej kwestii domu – w kontekście osobistym i społecznym. Warsztat obejmuje prace grupowe i indywidualne laboratoryjne konsultacje detali poszczególnych propozycji projektu.

Wystawa dom/awatar/translokacja wypełni się / zagęści / umebluje jak pusty dom pracami artystycznymi warsztatowiczów.

 

start 8 lutego – finał 8 marca w Fabryce Sztuki.

Zapisy: julia.jakubowska@gmail.com (jeśli nie jesteś studentem, ani osobą dorosłą – zawsze istnieje możliwość negocjacji).

Wstęp na inaugurację oraz udział w warsztatach są bezpłatne.

Otwarta dla publiczności inauguracja warsztatów – 08. 02. 2013

Fabryka Sztuki, Tymienieckiego 3, godz. 18.00

Dom/awatar/translokacja to trzecia z kolei propozycja Pawła Korbusa z wykorzystaniem obiektu – instalacji. „Ciało-dom” – drewniana, niewielka budka działkowa, z pochodzenia spod Lublina, niegdyś służąca jej budowniczym za schronienie, porzucona, straciła swoją funkcję, stając się kolejno miejscem alkoholowych spotkań, schronieniem dla bezdomnych, aż w końcu grobowcem jednego z nich.

Po raz pierwszy została wystawiona na wystawie „Ciało” w Galerii Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych „Lipowa 13” w ramach Festiwalu Transeuropa w Lublinie oraz w Warszawie w ramach wystawy No Budżet Show 3 Galerii Kordegarda Narodowego Centrum kultury – zainstalowana/ukryta pod rozłożystym kasztanowcem na skwerku u zbiegu ulic Krakowskiego Przedmieścia i Karowej.