RUSZA_LAB! wystartował!

RUSZA_LAB! wystartował!

Projekt edukacji tanecznej Fundacji Performat rozpoczął się w kwietniu – za nami trzy sesje warsztatowe w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy.

W ramach LABORATORIUM TANECZNEGO zajęcia poprowadził Piotr Soroka, choreograf, tancerz i aktor związany z wrocławskim Novy Ruch Teatr. Trzydniowa sesja zawierała elementy teatru tańca i pantomimy. W LABORATORIUM MEDIALNYM postawiliśmy uczestnikom pytanie o to, jak uchwycić ruch w obiektywie aparatu. Prowadzący, fotograf Marcin Trzpiot, zaprezentował m.in. technikę „malowania światłem”. Pod okiem specjalistów świdniccy uczniowie doskonalili swoje umiejętności – sceniczne, medialne, związane z ruchem i tańcem. W ramach LABORATORIUM KRYTYCZNEGO odbyły się zajęcia z krytyki teatralnej oraz kreatywnego pisania, które poprowadziły krytyczki Alicja Muller z “Teatraliów” oraz Anna Duda. Uczestnicy zastanawiali się, jak mówić i pisać o ruchu, jak to, co “nieuchwytne” przekładać na narrację.

W RUSZA_LAB! chcemy stworzyć przestrzeń eksperymentu – interesuje nas przede wszystkim związek tańca i mediów. W efekcie wspólnej pracy z licealistami III LO i choreografami, tancerzami, artystami nowych mediów, wypróbujemy innowacyjne i eksperymentalne (zupełnie jak w laboratorium!) metody pracy z ruchem – poprzez ciało, ale też słowo, tekst, fotografię, film. Projekt odbywa się w ramach trzech bloków: LABORATORIUM TANECZNE, KRYTYCZNE i MEDIALNE. Dopuszczając wiele perspektyw analizowania tańca chcemy, aby dla naszych uczestników stał on się nowym obiektem fascynacji, niezależnie od indywidualnych umiejętności ruchowych, dotychczasowych przyzwyczajeń i wyobrażeń związanych z tańcem. Udział w projekcie jest bezpłatny. Kilkumiesięczną pracę zakończy finałowy pokaz w listopadzie br. – zapraszamy już teraz!

Projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2017

 

Organizator:

Fundacja Performat

 

Partnerzy:

III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie

Fundacja Ziemi Świdnickiej „SKSK”

Internetowy Magazyn „Teatralia”

 

Szczegóły: www.fundacjaperformat.com; info@fundacjaperformat.com

Facebook