RE//MIXY w KOMUNIE// WARSZAWA

KOMUNA// WARSZAWA zaprasza na kolejne wydarzenia w ramach projektu RE// MIX. W najbliższy weekend (25-26 maja) Marcin Cecko i Krzysztof Garbaczewski wystawią spektakl herb brecht. 1-2 czerwca odbędzie się performans taneczny Ciało oko, autorstwa młodej choreografki i tancerki Marty Ziółek na podstawie twórczości Carolee Schneemann.

25–26 maja 2013 (sobota, g. 19) Marcin Cecko i Krzysztof Garbaczewski, młodzi niepokorni polskiego teatru, zaprezentują performans teatralny herb brecht. W RE//MIXIE odnosić się będą do twórczości Bertolta Brechta (1898-1956), niemieckiego dramatopisarza i reżysera teatralnego. Pełne ironii dramatopisarstwo Brechta prowokuje do myślenia i aktywnego współtworzenia spektaklu. Po jego teksty sięgają najwybitniejsi inscenizatorzy, traktując je jako punkt wyjścia do snucia swojej interpretacji świata.

Po sobotniej premierze zapraszamy na spotkanie z twórcami, które poprowadzi Agnieszka Berlińska.

Obsada:
Bertolt Brecht – Tomasz Bazan
Bertolt Brecht – Marcin Cecko
Bertolt Brecht – Krzysztof Garbaczewski

Muzyka: Joanna Duda

BILETY: 10/15 zł (rezerwacja@komuna.warszawa.pl)

Więcej informacji

Projekt dofinansowany przez UM Warszawa w ramach projektu „Teatr jako przestrzeń publiczna”.

1–2 czerwca (sobota–niedziela) odbędzie się RE// MIX, który powstał w wyniku konkursu, ogłoszonego wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca. Tematem performansu tanecznego, autorstwa młodej tancerki i choreografki Marty Ziółek Ciało Oko, jest twórczość pionierki performance art Carolee Schneemann.

W twórczości Schneemann zafascynowało mnie wcielanie rewolucji i utopii w taniec. W moim RE//MIXie skoncentruję się na jej trzech pracach: Eye Body: 36 Transformative Actions, Meat Joy oraz Interior Scroll. Wszystkie one poszerzają pojęcie choreografii, oferują perspektywę bliską sztukom wizualnym, malarstwu, przemieszczają uwagę z ciała tańczącego na materię obiektu w ruchu. Otwierają również przestrzeń dla sytuacji, wspólnoty i potencjału tkwiącego w konkretnych ciałach – mówi Marta Ziółek.

Ciało Oko to taneczna fikcja, feministyczna utopia, gdzie doświadczenie tożsamości i performansu eksplorowane jest w konstrukcji malarskiej (choreografii). Cztery tancerki przemieszczają obszar obrazu z powierzchni, płótna malarskiego na trójwymiarową przestrzeń, gdzie obraz i zdarzenie mają miejsce. Ciało jest figurą, przedłużeniem obrazu malarskiego. Obraz jest monstrum, które się porusza.

Koncept i choreografia: Marta Ziółek

Taniec i performans: Marina Colomina, Maria Peralta, Eva Susova, Marta Ziółek

Pomoc dramaturgiczna:Renée Copraij, Ola Maciejewska, Maria F. Scaroni

Pomoc wizualna i zdjęcia: Katarzyna Szugajew

Light design:Katinka Marac

Kostium:Ceciilya Frupsiess

Nagranie:Lisa Vereertbrugghen

BILETY: 10/15 zł (rezerwacja@komuna.warszawa.pl)

Więcej informacji

Projekt dofinansowany przez Urząd m.st. Warszawy oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca.