PTT zagra 14 grudnia w Studio przy Koziej!

Zapraszamy serdecznie na ostatnie w tym roku kalendarzowym spektakle Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, które obędą się w Studio PTT w najbliższy piątek o godzinie 19.00. Zespół Ewy Wycichowskiej zaprezentuje 2 przedstawienia: “Balladynę” w choreografii Kariny Adamczak-Kasprzak i Agaty Ambrozińskiej-Rachuty oraz “Wo-man w pomidorach” w choreografii Yossi Berga.

Spektakl Yossi Berga to nieco nostalgiczna, ale nie pozbawiona żartobliwych akcentów, opowieśćo kobietach i mężczyznach, blondynkach i macho, o stereotypach, którym ulegamy wpadając we własne pułapki. Formę przedstawienia budują charakterystyczne dla teatru tańca elementy, których programowy synkretyzm pozwala łączyć w jedną całość taniec, śpiew i działania aktorskie, elementy kultury wysokiej z cytatami z życia codziennego.

Choreografia Kariny Adamczak-Kasprzak i Agaty Amrozińskiej-Rachuty inspirowana jest jednym z najważniejszych polskich dramatów romantycznych – „Balladyną” Juliusza Słowackiego. W spektaklu usłyszymy również głos Michała Żebrowskiego, wcielającego się w rolę Kirkora.

Bilety na najbliższe przedstawienia PTT w Poznaniu można nabywać w siedzibie PTT (ul. Kozia 4) lub na stronie: zaproszenia.ptt-poznan.pl/.