“PRZEZ MGŁĘ, czyli mimowolne studium wolności” na motywach “STRIP-TEASE” Sławomira Mrożka

Przez_Mgle_plakat

Wyreżyserowany przez Lecha Walickiego, inspirowany dramatem Strip-tease Sławomira Mrożka spektakl to wnikliwa analiza problemu szeroko pojmowanej wolności.

Dwóch mężczyzn. Jedna przestrzeń. A w niej… wanna. Wszystko spowite bezduszną mgłą… niezbadane zjawiska, niejasne przyczyny… kim są, skąd przyszli, gdzie się znaleźli, dokąd dążyli, co będzie dalej… niczego nie można stwierdzić z należytą ostrością… wszystko rozmyte, niewyraźne – bo nieistotne. Ważna jest idea, a właściwie ich mnogość…

Przez Mgłę to starcie pomiędzy antagonistycznymi koncepcjami wolności. Która z nich jest słuszna, która skuteczna, jakie niosą ze sobą konsekwencje… i czy tytułowa mgła jest rzeczywiście bezduszna… Próba odpowiedzi na te pytania, przebiega w niemal laboratoryjnych warunkach, a jej sposób jest iście eksperymentalny.

Wyrafinowana i niezwykle inteligentna rozgrywka dwójki bohaterów spowitych metaforyczną i rzeczywistą mgłą. Czy brak jakiegokolwiek działania przekuje się w szeroki wachlarz możliwości? Czy podejmowanie jakichkolwiek czynności, dla samego ich wykonywania sprawi, że drzwi się uchylą i owa mgła spowijająca zmysły i ciało nieco się rozrzedzi?

premiera: grudzień 2011 roku

adaptacja i reżyseria: Lech Walicki

muzyka: Filip Walicki

występują:

Biały – Łukasz Pracki

Czarny – Lech Walicki

Ręka – Grzegorz Eckert / Filip Walicki

czas: 50 min.

Spektakle: 22 maja godz. 19.00 i 25 maja godz. 19:00

Rezerwacje biletów (25 i 15 zł): Łukasz Pracki 696 829 787