30.08.2015 - pokaz spektaklu warsztatowego "Czas nielegalny"

30.08.2015 – pokaz spektaklu warsztatowego “Czas nielegalny”

Tytuł spektaklu – “Czas nielegalny” – nawiązuje do preambuły opowiadania Bruno Schulza “Genialna epoka”. W oparciu o twórczość Schulza dla widzów została przygotowana imaginacyjno-teatralna ekspedycja w „boczne odnogi czasu, trochę nielegalne co prawda i problematyczne”, jakby to powiedział sam autor „Sklepów cynamonowych”. A gdzie bardziej niż w muzeum, szczególnie tym gromadzącym zabytki archeologiczne, czas może być poddawany manipulacjom?

Podczas teatralnej wędrówki, dzięki współpracy z Muzeum Archeologicznym w Krakowie, widzowie będą mieli możliwość zobaczyć niedostępne na co dzień dla zwiedzających zaułki gmachu, w których ożyją bohaterowie grafik i opowiadań schulzowskich. Drugim, ważnym tematem spektaklu będą nawiązania do kina niemego – do filmów, które oglądał Schulz. Połączenie środków wyrazu kina niemego i teatru pozwoli na nastanie czasu nielegalnego. Choćby przez tę godzinę, w ciągu której trwać będzie spektakl-wędrówka.

Spektakl jest zwieńczeniem warsztatów teatralnych prowadzonych przez Wiesława Hołdysa oraz twórców związanych z Teatrem Mumerus.

Prezentacja spektaklu finałowego: 30 sierpnia 2015, godz. 18:00, Muzeum Archeologiczne w Krakowie, ul. Poselska 3. Wstęp wolny

Prowadzenie warsztatów: Anna Lenczewska, Jan Mancewicz, Katarzyna Fijał oraz Wiesław Hołdys (kierownik projektu)

Współpraca: Agnieszka Dziedzic (Teatr Mumerus) oraz Beata Morsztyn (Muzeum Archeologiczne)

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Projekt związany jest z udziałem Teatru Mumerus w konkursie “Klasyka Żywa” zorganizowanym przez Instytut Teatralny oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z okazji rocznicy 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

Więcej na www.mumerus.net oraz https://www.facebook.com/czasnielegalny