Pokaz "Dynastii" PINK MAMA THEATRE w ramach Laboratorium Ruchu ESK 2016

Pokaz “Dynastii” PINK MAMA THEATRE w ramach Laboratorium Ruchu ESK 2016

Najnowsza produkcja Pink Mama Theatre, już szósta z kolei pt „Dynastia“. Zderzają się tutaj dwa światy, całkiem skrajne. Współczesny swiat sztuczności i plastiku oraz świat antyczny przepełniony symboliką i mistycyzmem. Inspiracją do sztuki jest klasyczny tekst Eurypidesa „Bachantki“, polski folklor oraz stworzone w wielu miejscach Europy zadaszone aquaparki imitujące plaże, morze, piękne krajobrazy przypominajace hollywoodzkie dekoracje filmowe. Połączenie klasycznego patosu z groteskowym, sztucznym światem współczesnych wakacji w mieście staje sie pretekstem do rozmowy o uniwersum.

Pink Mama Theatre jest niezależnym teatrem Sławka Bendrata i Dominika Krawieckiego, stworzonym w marcu 2011 roku. Bendrat jest tancerzem- choreografem, Krawiecki aktorem- reżyserem. Ich wspólne poszukiwania queer w teatrze rozpoczęły się pracą nad spektaklem Gier, zrealizowanym w Luzerner Theater w roku 2007. Następnie zrealizowali w Marsylii eksperymentalny 45 minutowy film ,,Id”, w którym dużą rolę odgrywał ruch. Kolejne produkcje to Yugoboy.com, zainspirowany twórczością Mariny Abramović oraz solo Bendrata Pinku chirashi.  Stworzone dotychczas spektakle  pod szyldem Pink Mama Theatre to: Escort (premiera: 2011 ), Afterparty (premiera: 2012), Ariel czyli Swinger’s Planets(premiera 2012),  Freaks (premiera 2013) . W Polsce zespół występował w Gdańsku (Gdański Festiwal Tańca), Lublinie (Maat Festival), w Krakowie i we Wrocławiu ( Wibracje taneczne, Atuty Tańca – w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca Scena dla tańca).

Konsekwentne  wcielanie w życie własnych idei doprowadziło twórców Pink Mama Theatre do objęcia w maju 2013 roku rezydencji w Dampfzentrale w Bernie (siedziby teatru w sezonie 2013/2014), będącej jednym z najważniejszych ośrodków tańca w Szwajcarii.

W skład zespołu wchodzą przedstawiciele kilku  państw (Polska, Niemcy, Szwajcaria, Francja, Włochy). Dzięki temu Pink Mama Theatre, staje się platformą pomiędzy wschodnimi i zachodnimi tradycjami teatralnymi Europy. Poszukiwanie własnych korzeni oraz starcie się obu tych kultur rozwija ich język, styl i ekspresję.

 

Pomysł reżyseria, choreografia, kostiumy, scenografia –   Sławek Bendrat i Dominik Krawiecki

Reżyseria świateł – Andac Karabeyoglu

Kierownictwo produkcji – Angelika Rohrer

Wykonawcy – Sławek Bendrat, Miryam Garcia Mariblanca, Markus Oppermann, Dominik Krawiecki, Tomek Pomersbach, Ahmed Soura, Marek Wieczorek.

Dampfzentrale Berno, Szwajcaria

Spektakl dla widzów dorosłych

Data: 26.06.2015

Miejsce: TO TU, Hubska 6 Wrocław

Godz: 19.00

Rezerwacja:

kontakt.totu@gmail.com,

atutysztuki@gmail.com

Projekt Laboratorium Ruchu ESK 2016 – III edycja współfinansowany przez ESK 2016 i Instytut Muzyki i Tańca, Wydz Kultury UM Wrocławia

Projekt współfinansowany przez Kanton Bern, Stadt Bern

Zapraszam serdecznie

Kurator projektu: Adam Kamiński