PODZIEMIA KULTURY - WSPOMÓŻ BUDOWĘ TEATRU!

PODZIEMIA KULTURY – WSPOMÓŻ BUDOWĘ TEATRU!

Krakowski Teatr BARAKAHotwiera nową siedzibę w postindustrialnej przestrzeni dawnej żydowskiej łaźni. Dzięki Waszemu wsparciu wspólnie stworzymy miejsce dialogu kultur poprzez projekt PolakPotrafi.

Teatr BARAKAH to jedno z ciekawszych miejsc na kulturalnej mapie Krakowa. Działamy od dziewięciu lat. Staliśmy się nie tylko ważnym ośrodkiem artystycznym, ale także niebanalnym miejscem spotkań dla różnych generacji widzów. W Teatrze BARAKAH grają czołowi aktorzy największych krakowskich scen: Teatru Starego, Ludowego, Słowackiego, Groteski.

Mimo ogromnego przywiązania do maleńkiej, kameralnej przestrzeni, w której obecnie mieści się Teatr BARAKAH, przyszedł czas, by zrobić nowy krok naprzód. Teatr BARAKAH, działając pod egidą Fundacji Dziesięciu Talentów na rzecz Teatru BARAKAH, postanowił wziąć pod opiekę fantastyczną, acz zapomnianą przestrzeń – i zetrzeć z niej trochę kurzu. Nową siedzibą teatru będzie znajdująca się na krakowskim Kazimierzu przy Paulińskiej 28, gdzie swego czasu funkcjonował kultowy Teatr Łaźnia. Nie pozostało zatem nic innego, jak ponownie nadać temu miejscu dawnego artystycznego oblicza. Z poszanowaniem klimatu miejsca, lecz nowocześnie, dla młodych i starych, w celach towarzyskich i aby doznać niezapomnianych artystycznych wrażeń.

Tetar BARAKAH
Facebook BARAKAH