W OCZEKIWANIU NA KOLEJNEGO GODOTA. Premiera „Błądząc” w TATRZE LA M.ORT

W OCZEKIWANIU NA KOLEJNEGO GODOTA. Premiera „Błądząc” w TATRZE LA M.ORT

Jesienią Teatr La M.ort zaprasza na premierę spektaklu Błądząc. Po długiej przerwie, w nowym miejscu, bogatszy o nowe doświadczenia. Nie zmieniło się jedno – tak samo jak na początku artystycznej drogi zespołu to Widz jest najważniejszy.

Można powiedzieć, że Błądząc zamyka jakiś cykl – głównym problemem, o którym Teatr chce rozmawiać, jest samotność – tak jak w spektaklu sprzed 13 lat. Dlaczego ten temat powraca? I o czym tak naprawdę jest ten spektakl? Na te pytania reżyser Ewelina Kaufmann odpowiada:

„Nie interesuje mnie przenoszenie na deski teatru rzeczywistości. Nie interesuje mnie w teatrze polityka – ta rozumiana dosłownie, jako dzianie się tu i teraz. Nie interesuje mnie teatr interwencyjny, społeczny. To, co interesuje mnie w teatrze najmocniej, to – człowiek. Po kilku latach przerwy pokazujemy w końcu nowy spektakl. Próbujemy w nim dotknąć tego, co myślę, że jest gdzieś w życiu najbardziej niepokojące – poczucia osamotnienia. Samotność to wyjątkowo wierny towarzysz. Pojawia się, gdy wydawać by się mogło, że zostawiliśmy go gdzieś za rogiem. Tego, co najdotkliwsze, doświadczamy w samotności. Rodzimy się i umieramy – samotni. To również opowieść o zagubieniu i potrzebie odnalezienia. O potrzebie wiary w sens istnienia. Gdzieś daleko w tle pobrzmiewają tu echa Ślepców Maeterlincka. Nadal błądzimy…”

Wszystko zawsze sprowadza się do tego, że czekamy na kolejnego Godota. Kto nim jest? Czy może nim być ktokolwiek? Ja? Ty? A może nie mamy na kogo czekać?

26 października zapraszamy także na spotkanie towarzyszące premierze spektaklu Błądząc – „W poszukiwaniu Godota”. Proponujemy Państwu rozmowę, w której- wychodząc od zawartych w spektaklu inspiracji twórczością Becketta i Maeterlincka – pokażemy, w jaki sposób motyw oczekiwania na Godota funkcjonuje w kulturze współczesnej. Wspólnie będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, kim jest Godot dla człowieka XXI wieku, dlaczego go poszukujemy i czy istnieje prawdopodobieństwo, że kiedyś uda nam się go znaleźć oraz zastanawiać się, jak na te pytania odpowiadają dziś artyści.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Rataj – krytyk teatralny, pisała m. in. dla Życia Warszawy i Rzeczpospolitej, obecnie pracuje w TVP Kultura.

Spotkanie odbędzie się po spektaklu 26 X.

Premiera: 25.10.2012 godz. 19.00

Kolejne spektakle: 26, 27, 28. 10. 2012 godz. 17.00

Scenariusz i reżyseria: Ewelina Kaufmann

Muzyka: Maciej Kierzkowski

Obsada: Anna Grycewicz, Milena Suszyńska, Arek Detmer, Klaudiusz Kaufmann, Rafał Szałajko.

Teatr La M.ort

Scena Teatru na Bielanach

ul. Goldoniego 1

Stacja Metra Wawrzyszew (10 minut od Centrum!)

Bilety w cenie: 20 zł (ulgowy), 30 zł (normalny)

Rezerwacja biletów: teatr@lamort.pl lub telefonicznie: 664 594 519.