„Nowy wymiar kultury” – projekt dla młodych artystów

1368715_10200626173912898_1161133388_n

„Nowy wymiar kultury” to wydarzenie adresowane do młodzieży licealnej i studentów, którzy działają w obrębie różnych dziedzin kulturalnych.

Jeśli…

  • występujesz w kabarecie lub tworzysz stand-up comedy
  • piszesz artykułu o kulturze i sztuce
  • projektujesz/rysujesz/malujesz plakaty
  • tworzysz teksty dramatyczne

… to nie zwlekaj! Zgłoś się!

Projekt skupia się na tych obszarach sztuki, ponieważ zdobywają wśród młodych ludzi coraz większą popularność, są jednak nie dość popularyzowane. W ramach konkursu odbędą się rozmowy z uczestnikami i przesłuchania zespołów kabaretowych oraz ocena ich prac przez doświadczone jury. Zawodowi twórcy będą spotykać się z uczestnikami, recenzować ich prace oraz wyłaniać zwycięzców, dla których nagrodą będzie dalsza droga artystycznego rozwoju.

Jeśli zatem chcesz…

  • wystąpić ze swoim programem w profesjonalnym teatrze
  • publikować w magazynach i czasopismach
  • oglądać swoje plakaty na Wielkim Ekranie w centrum Krakowa
  • zobaczyć swój tekst wystawiony na scenie

… to nie zwlekaj! Zgłoś się!

„Nowy wymiar kultury” ma na celu promowanie aktywności twórczej wśród młodych artystów, którzy chcą zacząć swoją  przygodę z bardziej profesjonalnym działaniem kulturowym. Konkurs popularyzuje aktywne uczestnictwo w kulturze i ma za zadanie stymulować dalszą działalność artystyczną. Wierzymy, że młodzi twórcy mają wiele ciekawego do powiedzenia i zaoferowania zarówno kulturze, jak również miastu. Pokażcie, że się nie mylimy!

Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem mailowym: nowywymiarkultury@teatrbarakah.com. W tytule wiadomości należy wpisać „Nowy Wymiar Kultury” + dziedzinę, w której zgłaszana jest praca. W treści maila, należy umieścić tytuł pracy, imię i nazwisko, datę urodzenia, adres kontaktowy (mail) oraz numer telefonu.

Wszystkie wydarzenia konkursowe odbędą się w nowej siedzibie Teatru BARAKAH przy ul. Paulińskiej 28.

Projekt jest realizowany w ramach Narodowego Centrum Kultury i finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.