NISZA w CK ZAMEK

TEATR POWSZECHNY

„Nisza”, reż. Janusz Stolarski, Teatr pod Fontanną
13.03. g. 18.30
Sala Wielka CK ZAMEK
bilety: 15 zł (n) i 10 zł (u)

 

Rzecz o sprawach pozornie błahych, a jednak bardzo ważnych – o tym małym wycinku świata, który jest prywatną własnością Jednostki. Intymny, zabawny spektakl przygotowany przez Janusza Stolarskiego i jego podopiecznych jest autorskim zdarzeniem/projektem bazującym na bogatym doświadczeniu reżysera w teatrze alternatywnym oraz na osobistych doświadczeniach osób występujących na scenie. Nieprofesjonalni, ale niezwykle autentyczni aktorzy Teatru pod Fontanną zabiorą nas do swoich życiowych nisz. Każda z prezentacji spektaklu różni się od poprzedniej, pojawiają się nowe wątki i postaci, nowe zdarzenia.

reżyseria – Janusz Stolarski
muzyka – Paweł Paluch
światła – Arkadiusz Kuczyński, Jacek Raczkowiak
występują – uczestnicy pracowni teatralnych Środowiskowego Domu Samopomocy „Zielone Centrum” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Fountain House”
produkcja – CK ZAMEK w Poznaniu
premiera – 11 maja 2016r.

Spektakl prezentowany w ramach „Teatru powszechnego” – autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016r., złożonego z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.