Nabór do Teatru Dzielnicowego Inqubatora Teatralnego!

Nabór do Teatru Dzielnicowego Inqubatora Teatralnego!

Niebawem rusza druga edycja projektu REAKTOR Katowice! Działania REAKTORA towarzyszą Festiwalowi Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE od 2014 roku.

Tegoroczna edycja skupia się wokół społecznych projektów fotograficznych, filmowych, teatralnych i innych, które wpisują się w rytm społecznego życia w Katowicach.Aktualnie nad wszystkimi projektami pracujemy razem z mieszkańcami miasta. Niebawem będziemy informować Państwa szczegółowo o kolejnych projektach. Pierwszy z nich – TEATR DZIELNICOWY – organizowany przez Inqubator Teatralny właśnie rozpoczyna swój nabór!

TEATR DZIELNICOWY to kontynuacja cyklu spotkań teatralnych w dzielnicach Katowic, która swój początek miała w październiku 2014 roku. Projekt wyrósł z idei zapoznania mieszkańców z otaczającymi ich artystami, żyjącymi wraz z nimi na osiedlach, w dzielnicach, w tym samym mieście. TEATR DZIELNICOWY to również szansa dla twórców, którzy dostają możliwość zaprezentowania swojego dorobku oraz poszerzenia swojej widowni.

W tym roku TEATR DZIELNICOWY przybiera formę konkursu, a dzięki powołaniu jury społecznego znów zderza artystów z mieszkańcami Katowic! Oprócz nagród pieniężnych, zwycięzca wystąpi podczas tegorocznej edycji Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE! Zwycięski spektakl stanie się elementem repertuaru festiwalowego!

Właśnie rusza nabór do TEATRU DZIELNICOWEGO! Szczegóły dotyczące wymagań i przebiegu konkursu znajdą Państwo w regulaminie. We wrześniu rozpocznie się również nabór do jury społecznego!

Teatr-Dzielnicowy – REGULAMIN

TEATR DZIELNICOWY – Formularz