Nabór do projektu “Lato w teatrze” w Teatrze Zagłębia

naglowek-druki

Tak to widzę: szkoła – wakacyjne warsztaty teatralne w Teatrze Zagłębia

Zapraszamy młodzież w wieku 13-16 lat do udziału w bezpłatnych wakacyjnych warsztatach teatralnych w Teatrze Zagłębia. Projekt „Tak to widzę: szkoła” organizowany jest w ramach akcji „Lato w teatrze” i dofinansowany został przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

W ramach projektu odbędą się warsztaty w trzech grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej oraz multimedialnej. Codziennie przez dwa tygodnie uczestnicy będą pracować nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów. Na koniec przedstawienie zostanie dwukrotnie zaprezentowane publiczności na scenie Teatru Zagłębia.

Tematem projektu jest szkoła i edukacja – to jak młodzież widzi w niej swoje miejsce – czy czuje się jego partnerem, jakie ma doświadczenia związane z byciem ocenianym, co ją inspiruje, porusza i daje pozytywną energię. To wypowiedzi, przemyślenia i skojarzenia związane z doświadczeniem edukacji będą najważniejsze – one staną się tworzywem spektaklu.

Warsztaty będą odbywały się od 3 do 14 sierpnia br. w godz. 9:00-15:00. Pokazy finałowe zaplanowane są na dni 15-16 sierpnia br. Uczestnictwo warsztatach jest bezpłatne pod warunkiem udziału w całym dwutygodniowym cyklu oraz w spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 22 czerwca br.

Nabór trwa do 15 czerwca. Warunkiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z częścią opisową oraz wysłanie go pocztą elektroniczną bądź dostarczenie do Biura Obsługi Widzów Teatru Zagłębia do 15 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu się do projektu uczestnicy zostaną powiadomieni do 18 czerwca br.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać na stronie: www.teatrzaglebia.pl

Informacje organizacyjne:

Ewa Koralewska

Biuro Obsługi Widzów Teatru Zagłębia

Pon-Pt: 8:00-15:00

tel. 32 266 11 27

www.teatrzaglebia.pl

e.koralewska@teatrzaglebia.pl