Na zakończenie 13. edycji Festiwalu Ciało/Umysł zapraszamy do Teatru Powszechnego na "Atlas Warszawa"

Na zakończenie 13. edycji Festiwalu Ciało/Umysł zapraszamy do Teatru Powszechnego na “Atlas Warszawa”

Dwójka portugalskich artystów Ana Borralho i João Galante wspólnie z setką warszawiaków przygotowuje premierę  spektaklu “Atlas Warszawa”.

Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem były słowa niemieckiego artysty, twórcy teorii rzeźby społecznej i działacza społecznego Josepha Beuysa: „jesteśmy rewolucją” i „wszyscy jesteśmy artystami”.
Aby teatr na nowo zaangażować w polityczną przestrzeń, scenę zapełnia stu mieszkańców Warszawy, specjalnie wybranych do projektu, bez doświadczenia scenicznego, którzy wyrazili chęć podjęcia dyskusji, chęć publicznej wypowiedzi na temat miasta w którym żyją oraz społeczeństwa, którego są częścią. Ludzi, którzy chcą mówić o tym co ich cieszy oraz tym co martwi i denerwuje. O problemach, z którymi mierzą się na co dzień oraz marzeniach, które wytrwale realizują. Projekt skupia osoby różnych profesji, m.in: nauczycieli, pielęgniarki, prawników, czy policjantów. Są to osoby w różnym wieku od seniorów po dzieci. Wspólnie tworzą barwny, odzwierciedlający złożoność tkanki społecznej miasta Warszawy pejzaż różnych profesji, postaw i poglądów. To zaczyn cichej rewolucji.

  1. edycja Festiwalu Ciało/Umysł 
    “Atlas Warszawa” / Teatr Powszechny/  Ana Borralho i João Galante/ Portugalia 
    27 września (sobota), godz. 19.00 czas trwania: 80 min Teatr Powszechny PREMIERA
    28 września (niedziela), godz. 19.00 czas trwania: 80 min Teatr Powszechny

    Bilety: 30/20 zł

http://www.powszechny.com/repertuar.html

TRAILER