X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania – I część od 24 czerwca

X-lecie fes_druk

Na horyzoncie wyłania się już X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania – święto dla miłośników tańca, teatru oraz dwóch w jednym.

W tym roku festiwal, obchodzący swój jubileusz, odbędzie się w dwóch częściach: w czerwcu od 24 do 29 oraz w listopadzie od 19 do 23. Z tej okazji zawirujemy w gronie światowej sławy artystów takich jak: Kibbutz Contemporary Dance Company z Izraela, LeeSaar z USA, Daniel Abreu z Hiszpanii, Norrdans ze Szwecji, Aura Dance Theater z Litwy, A.lter S.essio z Francji, Almada Dance Company z Portugalii, Zagreb Dance Company z Chorwacji oraz Nadar Rosano z Izraela. Tradycyjnie także nie zabraknie występu organizatora – Teatru Tańca Zawirowania, który zaprezentuje premierę spektaklu „Out In The Line Up”.

Zapraszamy widzów, którzy teatr tańca lubią podziwiać z pozycji teatralnego fotela oraz praktyków, którzy preferują wirowanie na parkiecie. Spektakle, warsztaty i spotkania z gośćmi tworzą niezwykły klimat festiwalu, który w taneczną podróż dookoła globu zabierze Państwa już dziesiąty raz.

Dziesięciolecie festiwalu utwierdza w przekonaniu, że nic bardziej nie oddaje różnic w podejściu do własnego ciała, do świadomości czy relacji międzyludzkich niż taniec. Tutaj nie trzeba uczyć się języka. Język ciała jest językiem na tyle wymownym, że rozumiany jest pod każdą szerokością geograficzną. Podkreśla podobieństwa, ale zaznacza też różnice w podejściu do tradycji i nowatorstwa. W tańcu nie liczy się polityka, ekonomia czy rozwój cywilizacji. Człowiek staje sam na sam z własnymi ograniczeniami, nie tylko fizycznymi, ale również psychicznymi. Uczy się wyrażać swoje emocje ruchem, szuka kontaktu z partnerem na scenie, ale przede wszystkim z odbiorcą, który także może stać się aktywnym uczestnikiem spektaklu.

Zapraszamy zatem do wzięcia udziału w X Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania.

Więcej informacji:

www.zawirowania.pl w zakładce Festiwal

www.facebook.com/zawirowania

Kontakt z organizatorami:

ttzawirowania@gmail.com

tel. 780 555 280