Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki

Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki

Tancerze, performerzy i aktorzy z Indii, Japonii, Finlandii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Węgier, Niemiec, a także z Poznania, Łodzi, Lublina, Gdańska i Krakowa. Panele dyskusyjne, rozmowy z artystami, wykłady performatywne, projekcje oraz taneczne spotkania „sam na sam”!

II edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Kroki zapowiada się niezwykle interesująco i interdyscyplinarnie!

W tym roku program KRoków ma na celu eksplorację przestrzeni „pomiędzy”. W centrum zainteresowania twórców edycji znajduje się taniec współczesny, ale z równą atencją przyglądniemy się innym sztukom, zjawiskom teatralnym i performatywnym, do których taniec na różne sposoby przenika i z którymi taniec na różne sposoby w przestrzeni „pomiędzy” się spotyka. Z jednej strony chcemy pokazać taniec jako swoistą przestrzeń graniczną, w której dokonuje się, pod różnymi warunkami, wymiana pomiędzy przeszłością a nowoczesnością, sztuką a nowymi technologiami, tańcem a performancem, wreszcie między kulturą własną a spojrzeniem na kwestię „innego”.

Z drugiej strony twórcy edycji chcą odsłonić zderzenia różnych dziedzin sztuki, w wyniku których tracą one swoją definicyjną tożsamość na rzecz wieloznaczności formy czy współtworząc nowy język artystycznej ekspresji.

POMIĘDZY ŚWIATAMI

22 – 30 MARCA 2014

Małopolski Ogród Sztuki

ul. Rajska 12, Kraków