Międzynarodowy Dzień Przyjemności w Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Przyjemności w Międzynarodowy Dzień Teatru

Komuna//Warszawa zaprasza w dniu 27 marca o godz. 19.00 na świętowanie Międzynarodowego Dnia Teatru pod hasłem „Międzynarodowy Dzień Przyjemności”. Wydarzenie jest częścią projektu Outside The Box, w ramach którego Komuna//Warszawa w dniach 24 marca – 5 kwietnia gości grupę artystów związanych z teatrem Zeitraumexit z Mannheim.

Artyści o projekcie:

Spędzimy w Warszawie sporo czasu. Skupimy się nie na przygotowaniu imponującego technicznie widowiska, ale na metodach osiągnięcia dobrego samopoczucia i dzielenia się nim z innymi ludźmi. Chcemy też zastanowić się nad związkiem między dobrym samopoczuciem, rozrywką i sztuką oraz zadać pytania o teatr w szerokim rozumieniu:

Gdzie mamy do czynienia z teatrem?

Kto jest w niego zaangażowany?

Kto występuje dla kogo? / Kto potrzebuje dramaturgii?

Kto gra?

(…)

Czy przesadny dobrobyt może doprowadzić do kryzysu? A kryzys – do apatii? Jeśli zamieszkamy wystarczająco blisko basenów, możliwe, że każdego dnia będziemy opuszczać hotel coraz później, mając na sobie tylko płaszcze kąpielowe. Możliwe, że w ogóle przejdzie nam ochota na robienie teatru.

Na te i inne pytania w przyjemnej atmosferze będziemy próbowali sobie odpowiedzieć już w najbliższy czwartek. Będzie to również okazja do podsumowania wyjazdu do Amsterdamu importowanej grupy widzów na spektakl „Polish Artists Do It Cheaper!”, który odbył się 8 marca 2014 r. w teatrze Het Veem.

W spotkaniu weźmie udział m.in. Roman Pawłowski, dziennikarz i krytyk teatralny, oraz Grzegorz Laszuk, reżyser i członek Komuny// Warszawa.

Wstęp wolny

Outside The Box to roczny program badawczy, którego celem jest zdefiniowanie relacji między przestrzenią artystyczną a jej otoczeniem. W projekcie bierze udział sześć teatrów z Europy, poza Komuną// Warszawa są to: Forum Freies Theater (Düsseldorf), Grand Theatre Groningen, Het Veem Theater (Amsterdam), Kanuti Gildi SAAL (Tallin), Zeitraumexit (Mannheim).

Więcej o projekcie:

Komuna Warszawa

Outside The Box

Projekt finansowany jest przez Niemiecką Federalną Fundację Kultury