V Międzynarodowe Warsztaty Teatru Sztuki Mimów SILENCE OF THE BODY/ MILCZĄCE CIAŁO w Teatrze IMKA

W dniach 25-28 maja 2013 roku, w Teatrze IMKA odbędzie się V edycja Międzynarodowych Warsztatów Teatru Sztuki Mimów SILENCE OF THE BODY/ MILCZĄCE CIAŁO. Autorem i dyrektorem artystycznym warsztatów jest Stefan Niedziałkowski. W tym roku organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Artystów Scen Polskich, przy współpracy z Teatrem IMKA.

Międzynarodowe Warsztaty Teatru Sztuki Mimu – SILENCE OF THE BODY/MILCZĄCE CIAŁO ukierunkowane są na badanie i doskonalenie sztuki milczącego aktora, której istotą i źródłem jest sam Człowiek. Przedsięwzięcie adresowane jest do wszystkich, którzy chcą doskonalić swój warsztat twórczy, a więc nie tylko do osób zajmujących się zawodowo teatrem, ale także do artystów z innych dziedzin sztuki i wszystkich, których interesuje praca nad koordynacją ciała i umysłu, niezależnie od posiadanego doświadczenia i wykształcenia zawodowego.

V edycja Międzynarodowych Warsztatów Silence of the Body/Milczące Ciało będzie składać się z warsztatów praktycznych, premiery nowego spektaklu Teatru Sztuki Mimu oraz prezentacji artystów.

Czterodniowe warsztaty dla uczestników będą rozpoczynać się każdego dnia rano, w siedzibie ZASP, od krótkich wykładów teoretycznych o sztuce mimu. Zaraz po nich, w Teatrze IMKA, kontynuowane będą warsztaty w formie zajęć praktycznych. Każdego dnia, o godzinie 19:00 spotkania z publicznością rozpoczną się od premiery spektaklu Stefana Niedziałkowskiego
pt. Natchnienie/Spirit, w wykonaniu zespołu Teatru Sztuki Mimu. Codziennie po spektaklu odbywać się będą prezentacje Stefana Niedziałkowskiego i zaproszonych przez niego artystów.

Warsztaty dla uczetników będą odbywać się w Teatrze IMKA (25, 26 i 27 maja) oraz Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (28 maja). Uczestnicy będą mieli okazję pracować
z takimi artystami jak:

Stefan Niedzialkowski (Polska)
Terry Press (Kanada/Meksyk)
Nobuko Press Kayashima (Japonia/Meksyk)
Philippe Minella (Francja/Szwajcaria)
Iris Weder (Szwajcaria)
Lina do Carmo (Niemcy/Brazylia)

Kontakt dla mediów

Karolina Zawalska

mail. karolina.zawalska@teatr-imka.pl,

kom. 664 031 366