9.05. - premiera "MIĘDZY NOGAMI" Stowarzyszenia Teatr Niekonsekwentny

9.05. – premiera “MIĘDZY NOGAMI” Stowarzyszenia Teatr Niekonsekwentny

Spektakl oparty na komediach Arystofanesa to drugi projekt Stowarzyszenia Teatr Niekonsekwentny, które zaistniało na mapie kulturalnej Szczecina produkcją Słodkiej Fibi. Bierzemy na warsztat cztery komedie jednego z najbardziej niepokornych twórców starożytnej Grecji. Poprzez skrzące się dosadnym dowcipem historie będziemy opowiadać o ludzkich namiętnościach, mężczyznach, kobietach, kobietach i kobietach. Spektakl pokaże mało znane oblicze początków kultury śródziemnomorskiej i teatru, który wywodzi się z żywiołu komedii.

W stworzonym przez nas scenariuszu opieramy się na najnowszym tłumaczeniu Ptaków, Lizystraty, Thesmoforii i Żab autorstwa Janiny Ławińskiej-Tyszkowskiej z 2003 roku. Tłumaczenie to wspaniale łączy piękno różnorodnych form wiersza z bliskim współczesnemu widzowi językiem. Spektakl ten będzie fascynującą podróżą w świat antycznego komediopisarstwa najwyższej próby zrealizowaną w formie współczesnej i przygotowaną przez młodych, profesjonalnych twórców. MIĘDZY NOGAMI powstaje z udziałem czterech profesjonalnych aktorów i we współpracy z Teatrem Współczesnym w Szczecinie.

SCENARIUSZ, REŻYSERIA I WYKONANIE:
– Adam Kuzycz-Berezowski
– Maciej Litkowski
– Michał Lewandowski
– Wojciech Sandach
KOSTIUMY I SCENOGRAFIA
Karolina Grzeszczuk
MUZYKA
Barbara Biel
PROJEKT PLAKATU
Caryca Szczecińska
PREMIERA 09.05.2013 r.
Teatr Współczesny w Szczecinie – scena MALARNIA
godz. 19:00
strona internetowa

O nas:
Stowarzyszenie Teatr Niekonsekwentny powstało w kwietniu 2011 r. z inicjatywy Małgorzaty Klary i Adama Kuzycz-Berezowskiego – aktorów Teatru Współczesnego w Szczecinie. Poprzez działalność naszej organizacji chcemy dać możliwość wykazania się młodym, początkującym, zawodowym twórcom. Pozwala to młodym aktorom, reżyserom, scenografom, muzykom, poprzez praktykę rozwijać swoje umiejętności oraz osobowość. Teatr Niekonsekwentny wyróżnia jego unikalny charakter. Jako jedyna taka organizacja w Szczecinie, poprzez działalność non-profit i angażowanie profesjonalnych twórców młodego pokolenia, dla których teatr jest nie tylko miejscem twórczej ekspresji, ale i sposobem na życie, wypełnia lukę
pomiędzy instytucjami, a amatorskimi zespołami offowymi.

Niekonsekwentny on line