“MGLISTY BILLY” – PREMIERA TEATRU FIGUR KRAKÓW- 14 CZERWCA 2013

Mglisty Billy_TFK

Teatr Figur Kraków serdecznie zaprasza na premierę najnowszego spektaklu Mglisty Billy na podstawie komiksu Guillaumego Bianco, która odbędzie się 14 czerwca 2013 r., (piątek) o godz. 19.00 w sali audiowizualnej Bunkra Sztuki w Krakowie. Spektakl w Bunkrze Sztuki będzie można również zobaczyć  15 czerwca o godz. 20.00 w ramach VII Nocy Teatrów.

Dorośli to mordercy. Zabili w sobie dziecko, którym kiedyś byli. Ich świat jest zbyt banalny, zbyt przewidywalny, zbyt sztuczny. Wyobraźnia jest czymś nienamacalnym, dlatego budzi w nich strach. (Mglisty Billy)

Mglisty Billy
Mówią na niego Mglisty Billy. Lubi samotność, noc, deszcz i melancholię. Uwielbia robić draństwa swojej młodszej siostrze Jane i topić mrówki w czekoladowej ślinie. Nie jest niedobry, „po prostu ma charakter”. I ma pewien dar – dar ciemnowidzenia. Kiedyś miał też kota Tarzana, był jego najlepszym przyjacielem. Pewnego dnia znalazł go zesztywniałego w ogrodzie.

Co się dzieje z kocią duszą po śmierci? A przede wszystkim – co to jest śmierć? I czy wszyscy musimy tam iść?

Spektakl teatru cieni dla wszystkich, którzy mają albo mieli kiedyś osiem lat, być może stracili kota, chomika czy papugę, chcieliby przechytrzyć śmierć i zamknąć ją w hermetycznym słoju.

Adaptacja i reżyseria: Mateusz Przyłęcki
Scenografia: Agnieszka Polańska
Muzyka: Andrzej Bonarek
Występują: Kinga Wilczyńska, Dagmara Żabska

***

Bilety na premierę można nabyć bezpośrednio przed spektaklem w holu Bunkra Sztuki.
Rezerwacje: tel. 530 624 972, dorota@teatrfigur.pl
Informacje o rezerwacjach na spektakl w ramach Nocy Teatrów