MANEKIN W KRAKOWIE

plakatManekin

Opierając się na rewelacyjnej, pełnej inteligentnego i ironicznego dowcipu, obfitującej w krwiste postaci komedii Petra Zelenki Opowieści o zwyczajnym szaleństwie Teatr Bez Rzędów dotyka typowych auto-tragedii współczesnego świata.

 „Patrzeć życiu prosto w twarz, zawsze w twarz.

Poznać je i pokochać takim jakie jest.

I ostatnie – poznawszy je – zrezygnować z niego”

Godziny, scen. David Hare

Manekin w Krakowie to spektakl o człowieku, który się nie udał, o rodzinie, która się nie udała. O obsesyjnym, wyniszczającym poszukiwaniu bezwarunkowej miłości i akceptacji. Historia zawiązuje się w – wydaje się – prozaicznej, irytującej i szarej rzeczywistości, która jednocześnie sprawia wrażenie nieco obłąkanej. Szybko jednak okazuje się, że to nie w otoczeniu, ale we wnętrzu bohatera panuje prawdziwe szaleństwo i wyobcowanie… Dzięki lekkiej konwencji tragedia i wewnętrzny konflikt głównego bohatera stają się bardziej przystępne, naturalne i w końcu … zupełnie normalne. Właśnie wtedy uświadamiamy sobie, że patrząc na scenę, patrzymy w lustro.

Manekin w Krakowie nie jest przedstawieniem awangardowym, nie zadziwia za wszelką cenę, nie szokuje golizną i brutalnością, ale stara się zwrócić uwagę na dramatyczną sytuację człowieka w „normalności” jaką niesie ze sobą codzienność. Stara się pokazać człowieka jako optymistyczną, pełną nadziei istotę, która wciąż walczy i wstaje z kolan, by ponownie na nie upaść i wstać … i tak bez końca.

MANEKIN W KRAKOWIE

na motywach Opowieści o zwyczajnym szaleństwie Petra Zelenki

premiera: marzec 2012

reżyseria: Lech Walicki

scenariusz: Lech Walicki, Grzegorz Eckert

muzyka: Iga Eckert

scenografia i kostiumy: zespół

 

występują:

Lech Walicki – Piotr

Łukasz Pracki  Alesz, Ojciec, Szef

Grzegorz Eckert – Mucha, Matka

 

czas: 55 min.

więcej informacji na stronie.

Spektakle: 19 kwietnia godz. 20:00 i 21 kwietnia godz. 19:00

rezerwacje biletów (25 i 15 zł): Grzegorz Eckert 602352834