Mały Przegląd Teatralny “SUM” (06.06.2016)

Studenci krakowskiej teatrologii zapraszają na pierwszy w historii Katedry Teatru i  Dramatu UJ Mały Przegląd Teatralny “SUM”. W programie – oprócz Becketta i Czechowa – także dramaty debiutantów.

Pomysłodawcy:

Piotr Hildt to początkujący reżyser, aktor, dziennikarz telewizyjny i teatralny. Związany dotychczas z teatrami warszawskimi – Ochoty, Baza, Wolandejskim, Festiwalem Teatralnym w Kochanowskim oraz Katedrą Teatru i Dramatu UJ. Studiował także na UW i Uniwersytecie w Klagenfurcie. Kolaż „Wędrowanie albo metafizyczni clowni” odzwierciedla jego zainteresowania dramatem XX wieku oscylującym wokół absurdu, filozofii i historii.

Piotr Hildt w drzwiach Katedry Teatru i Dramatu
Magdalena Karlikowska stawia pierwsze kroki w reżyserii i dramaturgii, próbując swych sił w twórczości własnej (m.in. Jurodiwy) i adaptacjach wielkich dramatów. Rozmiłowana w kulturze, literaturze i duszy rosyjskiej – w wykształcenia rosjoznawca. Jej teatralne zainteresowania skupiają się wokół dramaturgii Czechowa, Dostojewskiego i Wyrypajewa. We własnej twórczości przykłada wagę do wartości słowa i analizy psychologicznej swych bohaterów.

Magdalena Karlikowska po premierze spektaklu ''Jurodiwy''

Program:

Program MPT SUM

 

Katedra Teatru i Dramatu UJ 

6 czerwca 2016 (17.00)
 ul. Gołębia 14, sala 74

Prosimy o zgłoszenia na e-mail: piotr.uni@interia.pl
do 4.06 (musimy się policzyć!)