LULILULILAJKA Teatru Tańca DF ponownie w Nowohuckim Centrum Kultury

grafika_Lulilulilajka

Pełne barw i dźwięków widowisko taneczne połączy na scenie dzieci i dorosłych tancerzy już 10 lutego 2013 roku.

W związku z ogromnym sukcesem spektaklu „Lulilulilajka” Teatr Tańca DF ponownie zaprezentuje to pełne barw widowisko w niedzielę 10 lutego. Jak dotąd przedstawienie prezentowane było tylko raz w Nowohuckim Centrum Kultury w czerwcu 2012 roku. To wyjątkowa okazja, by na jednej scenie zobaczyć dzieci i dorosłych tancerzy w pięknie opowiedzianym tańcem śnie.

Spektakl jest owocem wielomiesięcznej pracy małych i dużych tancerzy w ramach projektu „Planeta Taniec” realizowanego wspólnie z Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki od września 2011 roku. Ta współpraca pozwoliła na rozwinięcie wyobraźni i pamięci ruchowej najmłodszych, udoskonalenie umiejętności pracy z własnym ciałem oraz poznanie możliwości improwizacyjnych. Również dla dorosłych było to zupełnie nowe doświadczenie, które pokazało nowe kierunki pracy i rozwoju tancerza. W efekcie wspólnego działania powstało przedstawienie teatralne z tańcem współczesnym w roli głównej, z elementami teatru ruchu i gestu, znaczącą rolą rekwizytów, dekoracji, kostiumów i świateł, którego reżyserię i choreografię przygotowała Katarzyna Skawińska – dyrektor artystyczny Teatru, prezes Stowarzyszenia Teatr Tańca DF.

Cieszymy się, że nasza inicjatywa została doceniona nie tylko przez widzów, ale również przez portal Czas Dzieci od którego otrzymaliśmy statuetkę Złotego Słonecznika w kategorii Ruch – głównej nagrody w konkursie na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat. –mówi Katarzyna Badura, współtwórczyni projektu „Planeta Taniec” na co dzień zajmująca się pracą z dziećmi.

Sam spektakl zdobył również doskonałe recenzje. – dodaje Barbara Wysoczańska, tancerka Teatru Tańca DF, koordynatorka projektów zespołu, wiceprezes Stowarzyszenia Teatr Tańca DF. – Ponadto piękna muzyka, barwna scenografia i kostiumy sprawiają, że spektakl podoba się widzom w każdym wieku. – zachęca.

KONTAKT:
Barbara Wysoczańska, tel. 607 502 700, promocja@teatrtancadf.pl

Wydarzenie: „Lulilulilajka” – prezentacja spektaklu Teatru Tańca DF

Organizatorzy: Nowohuckie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Teatr Tańca DF (Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki)

Adres: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, Kraków

Termin: 10 lutego 2013 roku, godz. 18:00

miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury
Al. Jana Pawła II 232, Kraków
Bilety:    20zł/ 15zł (grupowy powyżej 10 osób)
Rezerwacje:
Biuro Organizacji Widowni
tel. 517 248 608
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
Informacje – Impresariat NCK:
tel. 517 248 634

 

OPIS SPEKTAKLU

Lulilulilajka” czyli sen, który być może wcale się nie przyśnił

Luli-luli-laj. Taniec i teatr – podwójnie, dwoiście. Są mali i duzi. A to dopiero początek.

Bo sen, nawet dobry, bywa nieco straszny. Stworzony tańcem świat jest bardzo zmysłowy. Wybujały jak dziecięca wyobraźnia, intensywny w barwach i dźwiękach. Zmienny, zaskakujący ruch tancerzy jest wędrówką, ilustracją sennych wizji.

W zwariowanym świecie baśni i snu swoje miejsce odnajduje to, co osobliwe i niezrozumiałe, zakazane i nieosiągalne. Doświadczamy rzeczywistych lęków i pragnień. Sen to scena, na której symbolicznie może rozegrać się walka dobra ze złem. W śnie do głosu dochodzi to, co w realnym świecie rozbija się o bariery i ograniczenia. Sen jest nieograniczony w środkach wyrazu, podobnie jak teatr. Wehikuł wyobraźni zaprasza w podróż w poszukiwaniu tego, co ważne. W sennej mieszance zmysłów i znaczeń, jak w tyglu alchemika, dokonuje się oczyszczenie i uszlachetnienie serca. Fantazjowanie o tym, co odległe i niedostępne pomaga odnaleźć prawdę o tym, co bliskie i moje własne.

Czas się obudzić, a potem już tylko jak w prawdziwej bajce żyć długo i szczęśliwie.

 

LULILULILAJKA –  szczegóły dotyczące spektaklu:

reżyseria i choreografia: Katarzyna Skawińska

współpraca choreograficzna: Alicja Paleta, Magdalena Śmigasiewicz

muzyka: René Aubry, Bruno Coulais

scenografia: Andrzej Górnisiewicz, Grzegorz Skawiński

kostiumy: Katarzyna Skawińska

animacje: Filip Wańtuch

reżyseria świateł: Artur Oczkowski

nagłośnienie: Artur Zapotoczny

realizacja nagrań muzycznych: Dariusz Helak

oprawa graficzna: Magdalena Konik, Karolina Mika

koordynacja projektu „Planeta Taniec”: Katarzyna Badura-Kozak

współpraca: Barbara Wysoczańska, Monika Szylar, Karolina Mika

opieka artystyczna nad projektem „Planeta Taniec”: Katarzyna Skawińska

tańczą:

Joanna Lichorowicz, Alicja Paleta, Magdalena Śmigasiewicz, Barbara Wysoczańska

Emilia Bartuś i Dominika Prawda

Jakub Bem i Karolina Mika

Joanna Cęcek i Małgorzata Ogórek

Zuzanna Chmielowska i Monika Zamojska

Julia Hausner i Katarzyna Kusakin

Agnieszka Jasińska i Ewelina Rudowska

Maja Majerska i Aleksandra Rak

Wiktor Mięsowski i Anna Majerczyk

Sandra Rosa i Dominika Kowal

Emilly Tylka-Suleja i Monika Szylar

 

O Teatrze Tańca DF
Teatr Tańca DF działa w Krakowie od ponad dwudziestu lat. Jest to jeden z najstarszych teatrów tańca w Polsce. Prowadzony jest przez Katarzynę Skawińską, cenionego choreografa, wykładowcę tańca współczesnego, kompozycji tanecznej i autorkę wielu innowacyjnych projektów tanecznych. Swoimi choreografiami oraz programem edukacyjnym Teatr bardzo aktywnie promuje sztukę tańca w różnych kręgach odbiorców. Zespół swoją aktywnością pozyskał ogromne grono zwolenników. Angażuje się w organizację imprez m.in.: teatralnych, fotograficznych, filmowych. Teatr kieruje ofertę również do najmłodszych odbiorców. Jest sprawdzoną marką taneczną, źródłem wiedzy, umiejętności i pozytywnych emocji. Od 2008 roku Teatr działa pod patronatem Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. www.teatrtancadf.pl

KONTAKT:
Barbara Wysoczańska, Tel. 607 502 700, promocja@teatrtancadf.pl