LABORATORIUM RUCHU ESK 2016  15.06.2014

LABORATORIUM RUCHU ESK 2016 15.06.2014

W ramach Laboratorium Ruchu ESK 2016 zapraszamy na:

Maciej Kuźmiński

Choreografia i wykonanie: Maciej Kuźmiński Premiera: Lublin, Centrum Kultury w Lublinie, 21.03.2014

Produkcja: Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli

Ten improwizowany spektakl przygląda się historii edukacji ruchowej zapisanej przez lata w moim ciele oraz mojej obecnej sytuacji jako twórcy. Musząc zmierzyć się z pustą sceną, brakiem struktury choreografii, oświetlenia, kostiumu, scenografii czy słowa, stawiam siebie przed trudnym zadaniem stawieniu czoła samemu sobie, swoim nawykom i manierom, odsłaniając dla siebie i widza granice własnych możliwości. ‘Maciej Kuźmiński’ jest procesem, w który wpisane są spontaniczność i wyczerpanie, samoświadomość, szczerość i bezustanne poszukiwanie.

 

Kriestien Sonnevijlle, Kasia Żejmo

Performance Mudness

Spotkanie dwóch kobiet. Za pomalowanym uśmiechem ciało skrywa swoje tajemnice. Przyjrzyj się uważnie, a usłyszysz ich czołgające się wycie. Kasia Zejmo i Kriestien Sonnevijlle spotkały się w Subbody Butoh School w Indyjskich Himalajach. Ich nieustająca podróż w ciele, umyśle i przestrzeni z czasem przekształca się w performance Mudness….

 

Solove

choreografia/wykonanie: Anna Steller

produkcja:Teatr Maat Projekt, Maat Festival, Centrum Kultury w Lublinie Przekazywanie emocji przez ciało – wyświechtane sformułowanie, które można z powodzeniem przyłożyć do każdej produkcji, w której ktoś coś przeżywa – tańcząc. Stojąc w obliczu niemożności sformułowania nowej definicji tego zagadnienia zbieram się na odwagę, aby przeżyć po raz kolejny „coś” na scenie i tym „czymś” podzielić się z widownią. Jako podstawa do wzniecenia w sobie różnorodnych stanów emocjonalnych posłuży mi tekst Sary Kane Łaknąć, w którym odnajduję niepokojącą traumę odrzucenia miłosnego, biblijną przypowieść o miłości i przenikliwą bezradność samotności.

Pokazy w ramach Laboratorium ruchu ESK 2016

Miejsce: Centrum Inicjatyw Artystycznych Wrocław

Godz: 19.00

Bilety: 20, 15 zł

Rezerwacja: telefon: +48 666 533 665, e-mail

Projekt Laboratorium Ruchu – II edycja współfinansowany przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 i Instytut Muzyki i Tańca