Laboratorium Ruchu ESK 2016 - 7.06. - spektakl Anny Haracz i Michała Ratajskiego

Laboratorium Ruchu ESK 2016 – 7.06. – spektakl Anny Haracz i Michała Ratajskiego

,,Partnerzy odnajdują swój wzajemny small dance.Jeśli utrzymają prędkość wynikającą z delikatnych przepływów w ich ciałach, pojawia się wzajemne rozpoznanie. Jeśli podejmą próbę kontynuowania, taniec powiększa się, nabiera prędkości i przestrzeni.” Steve Paxton

Michał Ratajski – performer, tancerz, choreograf. Pasjonat tradycyjnych form sztuk walki i Kontakt Improwizacji, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Uczestnik międzynarodowej wymiany nauczycieli kontakt improwizacji – ECITE. Założyciel Grupy i fundator Fundacji KIJO. Współzałożyciel Stowarzyszenia Movin’ Łódź. Fundator portalu internetowego. Organizator FRU Festiwalu (Polski Festiwal Kontakt Improwizacji) w Łodzi.

Anna Haracz, Michał Ratajski

Trzeci element

Pomysł i wykonanie: Anna Haracz i Michał Ratajski

Muzyka: Marcus Saudy

Kostiumy: własne, z pomocą Katarzyny Stasiak

Anna Haracz – tancerka i choreografka, współzałożycielka i kierownik artystyczny Teatru Tańca i Muzyki Kino Variatino (1998) oraz Stowarzyszenia KOKO PELI. Twórca niezależny. Uzyskała tytuł „zawodowego tancerza” przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich w Warszawie. Nauczycielka jogi według metody Iyengara w stopniu Introductory II oraz Vinyasa Krama Jogi. Jest absolwentką Państwowego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu, (specjalizacja: taniec), oraz rocznego studium pantomimy prowadzonego przez Marka Oleksego. Z Teatrem Kino Variatino tworzy własne choreografie, które prezentowane są na trójmiejskiej scenie offowej, oraz na festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce i zagranicą. Od kilkunastu lat teatr realizuje zarówno działania artystyczne, jak i edukacyjne oraz animatorskie. Anna Haracz jest również czynnie działającym pedagogiem tańca współczesnego, improwizacji tanecznej oraz pracy z głosem i muzyką na żywo.

THE BLUE RESONANCE

koncept i wykonanie – Anna Haracz

muzyka i śpiew – Anna Haracz

kostium – Anna Haracz

światła – Anna Haracz

Pokazy w ramach Laboratorium ruchu ESK 2016

Projekt współfinansowany przez Instytut Muzyki i Tańca i Biuro Festiwalowe Impart 2016

Miejsce: Centrum Inicjatyw Artystycznych Wrocław

Godz: 20.00

Bilety: 20, 15 zł

Rezerwacja:

telefon: +48 666 533 665

e-mail