Klub Kreatywnego Czytania w Klubie Komediowym Chłodna

Klub Kreatywnego Czytania w Klubie Komediowym Chłodna

W niedzielne popołudnia w Klubie Komediowym Chłodna, Agnieszka Drotkiewicz zaprasza do Klubu Kreatywnego Czytania. Co trzeci tydzień, w porze podwieczorku (17.00), przy herbacie i kawie będziemy rozmawiać o książkach, i tym co się z nimi wiąże – życiu.

Książki do dyskusji wybierają zaproszeni goście – w tym sezonie: Dorota Masłowska, Kasper Bajon, Krzysztof Varga i Kazimiera Szczuka. Będziemy korzystać z luksusu możliwości wyboru książek innych niż nowości znane z reklam w metrze, choć i taka książka może się czasem znaleźć na naszym stole. Goście opowiedzą o tym, co w nich otwiera, porusza, czym ich ekscytuje wybrana książka, a potem będziemy – przy wspólnym stole – dzielić się wrażeniami i inspiracjami płynącymi z lektury.

Cena jednego warsztatu: 30 zł
Karnet na cykl: 130 zł
ilość miejsc ograniczona!
zapisy pod adresem: komedia@chlodna25.pl

Program:
7 kwietnia – Agnieszka Drotkiewicz – o książce Heinricha Böella Portret grupowy z damą
21 kwietnia – Dorota Masłowska – o książce J.K. Rowling Trafny wybór
12 maja – Kasper Bajon o książce Italo Calvino Jeśli zimową nocą podróżny
2 czerwca Krzysztof Varga – o książce Gustawa Flauberta Bouvard i Pecuchet
23 czerwca – Kazimiera Szczuka o książce Michela Fabera Pod skórą

Agnieszka Drotkiewicz (ur. 1981) ukończyła stosunki międzykulturowe oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Opublikowała powieści Paris London Dachau, Dla mnie to samo i Teraz. Opublikowała także trzy zbiory rozmów: dwa wspólnie z Anną Dziewit (Głośniej! Rozmowy z pisarkami oraz Teoria trutnia i inne) a sama – Jeszcze dzisiaj nie usiadłam. W sezonie 2009/2010 była kuratorką cyklu spotkań literackich Daleko od Wichrowych Wzgórz w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Redaktorka książki podsumowującej te spotkania, Daleko od Wichrowych Wzgórz oraz dramatu pod tym samym tytułem wystawionego w Teatrze
Dramatycznym w reżyserii Marcina Libera.