Klub Komediowy Chłodna zaprasza!

DZIUBAK I BUCHWALD SHOW

2 LUTY|20:00|KONCERT| BILETY 15 normalny/10 ulgowy

Dziubak i Buchwald. Legendarny duet z Broadway’u.
Eric Clapton powiedział o nich kiedyś „Kto to?”
Piotr Dziubak i Marcin Buchwald – założyciele rosyjskiej szkoły choreografii teatralnej Sztywnyje Stawy w Moskwie.
Przez dwadzieścia lat stworzyli tylko jeden (za to kultowy) spektakl: “Nie wiem co masz na myśli, ale wiem co masz na sumieniu”.
Próba sequelu “Nie wiem co masz na myśli, ale wiem co masz na brodzie i wiem, że jadłeś to dwa dni temu” zakończyła się spektakularną klapą.
Środowiskowa anegdota tak opisuje ich pierwsze spotkanie:

Do pokoju w siedzibie Warner Bros. wchodzi Dziubak. Buchwald siedzi już w środku
Prezes wytwórni wskazuje ich rękami
Dziubak – mówi Dziubak
Buchwald – odpowiada Buchwald,
ściskają sobie ręce.
Ile w tym prawdy a ile fantazji do dziś nie wiadomo.
Bilety: 15/10

Rezerwacja biletów:  komedia@chlodna25.pl lub pod numerem telefonu: 604126295

KLANCYK gra PANA HAROLDA

3 LUTY|19:00|IMPRO| BILETY 25 normalny/15 ulgowy

8 LUTY|19:00| IMPRO| BILETY 25 normalny/15 ulgowy

Podobnie jak w jazzie muzycy wyrażają siebie interpretując standardy, tak w świecie impro teatry prezentują swój styl w kanonicznych formatach przedstawień. Pan Harold to efekt pracy pod okiem mistrzów improwizacji komediowej z Teatru iO w Chicago. Klancyk jako pierwszy w Polsce sięga po najważniejszy długi format i zamierza napełnić go charakterystycznym dla siebie abstrakcyjnym poczuciem humoru oraz atmosferą bliżej nieokreślonej dziwaczności.Jak zwykle pierwszy impuls do tego, co wydarzy się na scenie, wyśle publiczność. Szykujcie więc słowa, które krzykniecie w decydującym momencie, żeby zobaczyć jak rozwija się z nich całe przedstawienie.

***”Dla mnie improwizacja to jakiś cudownie odnaleziony przez Klancyka kluczyk do utraconej przez ludzi wolności, do utraconej przez ludzi głowy. (…) na oczach widzów wyprowadzana jest historia skłębiona i zapętlona tak, że Alicja bez wahania porzuciłaby Krainę Czarów i przez odnalezione nagle w krzakach okienko Chłodnej 25 przybiegła z dzikim kwikiem na Klancyka.” (Dorota Masłowska, „Teatr”)

Bilety: 25/15
Rezerwacja biletów: komedia@chlodna25.pl lub pod numerem telefonu: 604126295

 WOJTEK FIEDORCZUK – SHOW MUST GO WON

7 LUTY|19:00|STAND UP| BILETY 20 normalny/10 ulgowy

Wojtek Fiedorczuk reprezentuje sobą takie wartości jak dobro, zło, emocjonalna niezborność oraz dziwnie rozumiana odwaga. Na scenie wałęsa się chodząc po elipsie (rzadziej rombie). Występuje zawsze w najmodniejszych spodniach jakie posiada.

Wykonuje nowoczesne gesty, ruchy ma płynne, oddycha prawidłowo. Widać
w nim wielki szacunek do dziedzictwa osób z wyższym wykształceniem, choć zdarza mu się zakląć. Nie lubi ludzi w konfiguracji bogaty i przystojny (do jakich zresztą należy). Woli biednych, ale nie aż tak bardzo. Ostatnio udało mu się nie dać ani grosza na Owsiaka, w ostatniej chwili uciekł z wolontariackiej łapanki zorganizowanej w okolicach galerii handlowej na Mokotowie.

Kilka słów od Wojtka:
Swoimi działaniami pragnę namącić w głowach jak najszerszej grupie ludzi posiadających zdolność myślenia.

Wojtek tworzy show? Nie, nie tworzy show. Krzyczy na show, każe mu iść won! Tak jak wielu rzeczom, zjawiskom, ludziom, wytworom dzisiejszego dziadowskiego świata.

To taka spójna degrengolada, w której istoty rozumne może poczują się dobrze, wymieniając niedopowiedzenia, półsensy i bez.

A tak po prostu chodzi o dobrą zabawę, abstrakcję i prawdę.

Bilety: 20/10
Rezerwacja biletów: komedia@chlodna25.pl lub pod numerem telefonu: 604126295

mgr. KEMPA I WARIACI

7 LUTY|21:00|STAND UP| BILETY 15 normalny/10 ulgowy

Kontynuacja Michał Kempa i diapazony. Ale inna. chyba dziwniejsza. Okropniejsza. Humor dalej psychideliczno- festynowo- transowy. Na scenie będą niespodzianki takie jak: przemoc, piosenka, kobieta i dużo jedzenia.

Michał to Stand-uper, zwycięzca programu Zabij mnie śmiechem. Zdobywca wielu nagród. Uprawia humor psychodeliczno-festynowy utrzymany w stylistyce pomiędzy wczesnym Bobem Dylanem i późnym Davidem Hasselhoffem

Bilety: 15/10

Rezerwacja biletów: komedia@chlodna25.pl lub pod numerem telefonu: 604126295

BISTY GRYDLIK

8 LUTY|21:00| KONCERT| BILETY 25 normalny/15 ulgowy

9 LUTY|21:00| KONCERT| BILETY 25 normalny/15 ulgowy

Na scenę wchodzi człowiek, twierdzi, że nie umie śpiewać, po czym wykonuje serię piosenek; a z każdą kolejną jest coraz goręcej!

BISTY GRYDLIK czyli One man show Mateusza Grydlika, to garść żartobliwych historii, z którymi nierozerwalnie wiążą się sztandarowe wręcz szlagiery. (Tylko, że te historie wydarzyły się naprawdę, jak Boga kocham!).

Będzie to wyjątkowe spotkanie z człowiekiem, który ma w głowie taką melodyjkę. Jeżeli nie zanuci Wam jej dokładnie, to na pewno o niej opowie. Ale i tak gwarantuję Wam, że przynajmniej jedna zostanie w Waszych uszach… na zawsze.
Oprawy muzycznej dzieła podjęła się niezwykle utalentowana muzyczka. Maja Lenar. Można śmiało nazwać ją akuszerką Grydlikowych melodyjek.

Artysta opowie o morzu i Bieszczadach, papierosach i kurwach i o wielu innych rzeczach, o których inni wolą milczeć. (Np.: zadaje pytania o kondycję człowieka i miejsce artysty w post-industrialnym kosmosie, stawia Bogu poważne zarzuty i woła quo vadis Europo nad przepaścią. A to wszystko w ciągu niespełna godziny! – szybko, tanio i na każdy temat)

Mateusz Grydlik (albo wg POLITYKI „Ten, któremu A.Grochowska i P.Adamczyk boki obstawiają”) (1982 ). Aktor, kabareciarz, autor tekstów piosenek i skeczy. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Pierwsze kroki jako aktor stawiał w programie 5-10-15 (1989-1992) i w teatrze telewizji dla dzieci Na razie w porządku mamo (1994) Związany z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Założyciel kabaretu Macież. Prezenter stacji Canal+. Razem z żoną tworzy miniserial dla 3PR Karol i Helena, można go też wypatrzeć w kilku chodliwych serialach polskich jak np “Przyjaciółki”. Spektaklem Bisty Grydlik chciałby zmierzyć się z nowym gatunkiem satyrycznym i trochę dorobić, bo rata w euro ostro podskoczyła. W ostatniej encyklice papież Benedykt XVI wyraził nadzieję na odnowę duchową Europy słowami “Habemus Grydlicum”.

Bilety: 25/15
Rezerwacja biletów: komedia@chlodna25.pl lub pod numerem telefonu: 604126295

WOJAN I DUBBING

12 LUTY|19:00| IMPRO-PROJEKCJA| BILETY 10

Prezentujemy wieczór dubbingów utalentowanego i niepokornego Wojana Trockiego. Wojan nie zna filmu, nie zna fabuły, ma projektor, mikrofon i wylosowany materiał wideo. Reszta jest magią wieczoru…

Bilety 10 zł
rezerwacja biletów: komedia@chlodna25.pl lub pod numerem telefonu: 604126295

Do pobrania: Repertuar Klubu Komediowego Chłodna w lutym 2013 do 15

ch_odna logo negatyw