Klub Komediowy Chłodna zaprasza w II połowie marca

Bisty-Grydlik_0

Klub Komediowy Chłodna zaprasza do zapoznania się z repertuarem w II połowie marca. Oto kilka szczególniej polecanych pozycji. Więcej informacji na stronie internetowej Klubu. Zapraszamy, polecamy!

Jim Williams – I’M NOT FROM HERE

17 MARZEC|19:00| STAND-UP | BILETY 20 normalny/10 ulgowy

After living in Poland for 6 years, the award winning physical comedy mastermind behind Liquidmime can no longer stay silent.

Famous Jim Williams presents I’m Not From Here, a collection of hilarious and biting observations about Polish reality and being an American abroad.  From attempting to stay sane while adapting to Polish culture, to running from the invasive American culture that follows him wherever he goes, the two time PAKA winner and Mam Talent semi-finalist dives headfirst into stand-up comedy to bring you an energy-packed performance of spoken word combined with physical virtuosity. Special Guest opening act, Derrek Carriveau!

Jim Williams is an American performing artist who lives in Poland and has performed across the U.S. and Europe. Born on the same day as Buster Keaton, Jim grew up on a steady diet of American cartoons. He discovered mime when he was 15 and later began studying theater and dance to help him towards his ultimate goal of becoming a human cartoon. At age 21, Jim began performing internationally. Over the years Jim has developed his own unique brand of performance through working with groups such as KAPOOT (Chicago, IL, USA), The Big Apple Circus Clown Care Unit (Chicago, IL, USA), Interkunst (Berlin, Germany), and his own creation Liquidmime.

Bilety: 20/10
Rezerwacja biletów:  komedia@chlodna25.pl lub pod numerem telefonu: 604126295

 

BISTY GRYDLIK

19 MARZEC|21:00| KONCERT| BILETY 25 normalny/15 ulgowy

Na scenę wchodzi człowiek, twierdzi, że nie umie śpiewać, po czym wykonuje serię piosenek; a z każdą kolejną jest coraz goręcej!

BISTY GRYDLIK czyli One man show Mateusza Grydlika to garść żartobliwych historii, z którymi nierozerwalnie wiążą się sztandarowe wręcz szlagiery. (Tylko że te historie wydarzyły się naprawdę, jak Boga kocham!).

Będzie to wyjątkowe spotkanie z człowiekiem, który ma w głowie taką melodyjkę. Jeżeli nie zanuci Wam jej dokładnie, to na pewno o niej opowie. Ale i tak gwarantuję Wam, że przynajmniej jedna zostanie w Waszych uszach… na zawsze.

Oprawy muzycznej dzieła podjęła się niezwykle utalentowana muzyczka, Maja Lenar. Można śmiało nazwać ją akuszerką Grydlikowych melodyjek.

Artysta opowie o morzu i Bieszczadach, papierosach i kurwach i o wielu innych rzeczach, o których inni wolą milczeć. (Np. zadaje pytania o kondycję człowieka i miejsce artysty w post-industrialnym kosmosie, stawia Bogu poważne zarzuty i woła quo vadis Europo nad przepaścią. A to wszystko w ciągu niespełna godziny! – szybko, tanio i na każdy temat).

Mateusz Grydlik (albo wg POLITYKI, Ten, któremu A. Grochowska i P. Adamczyk boki obstawiają) (1982 ). Aktor, kabareciarz, autor tekstów piosenek i skeczy. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Pierwsze kroki jako aktor stawiał w programie 5-10-15 (1989-1992) i w teatrze telewizji dla dzieci Na razie w porządku mamo (1994). Związany z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Założyciel kabaretu Macież. Prezenter stacji Canal+. Razem z żoną tworzy miniserial dla 3PR Karol i Helena, można go też wypatrzeć w kilku chodliwych serialach polskich jak np. Przyjaciółki. Spektaklem Bisty Grydlik chciałby zmierzyć się z nowym gatunkiem satyrycznym i trochę dorobić, bo rata w euro ostro podskoczyła. W ostatniej encyklice papież Benedykt XVI wyraził nadzieję na odnowę duchową Europy słowami “Habemus Grydlicum”.

Bilety: 25/15
Rezerwacja biletów: komedia@chlodna25.pl lub pod numerem telefonu: 604126295

 

SEKCJA MUZYCZNA KOŁŁĄTAJOWSKIEJ KUŹNI PRAWDZIWYCH MĘŻCZYZN Z OLĄ I MICHAŁEM KEMPA

20 MARZEC|19:00| KONCERT| BILETY 10

Michał Kempa to Stand-uper, zwycięzca programu Zabij mnie śmiechem. Zdobywca wielu nagród. Uprawia humor psychodeliczno-festynowy utrzymany w stylistyce pomiędzy wczesnym Bobem Dylanem i późnym Davidem Hasselhoffem

Dla wszystkich ambasadorów dobrej zabawy, bezkompromisowych brzmień i nieskrępowanego obciachu. Dajemy srogo do wiwatu, prezentujemy styl, klasę i fason nie z tej planety i próbujemy się bliżej poznać a przede wszystkim TĘGO się ZABAWIĆ.
Tego dnia nie może zabraknąć również Ciebie, twoich znajomych, rodziny i przyjaciół. Jeśli twoje życie jest również prośbą o wypadek, który za moment się przydarzy przyjdź i przekonaj się, że nie jesteś sam.
Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą to:
Wyjątkowy kolektyw reprezentujący życie studenckie, czerpiący – bez skrępowania – ze wszystkich gatunków i konwencji w muzyce po to aby przedstawić unikalny dokument live. Spotkanie z nami to śmiech przez łzy.
SMKKPMzO to dumna reprezentacja Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, jej wartości i unikatowego stylu a do tego wyjątkowego – folkowego świata Oli, w którym kobiety krzywdzą mężczyzn i na odwrót. Wszystkie piosenki są albo o zwierzętach albo o miłości – chociaż te o zwierzętach też są o miłości.
Wreszcie SMKKPMzO to piosenka ludzka, studencka, dla Ciebie i dla twoich znajomych, w której wykonawcy przychodzą jako ludzie a nie banda pretensjonalnych, nadętych pajaców. Daj się ponieść tej energii, sprzedaj wszystko co masz i przyjdź na koncert!

bilety: 10zł

rezerwacje: komedia@chlodna25.pl

 

Hofesinka – GENERAŁ OREGANO

21 MARZEC|21:00| IMPRO| BILETY 15 normalny/10 ulgowy

 Hofesinka to jedna z najmłodszych grup impro w Warszawie, przyciągająca jednak coraz większą publiczność na swoje spektakle. Powstała na początku 2012 roku i składa się z komików, dziennikarzy, wiceprezesów i walczących bezrobotnych

W Klubie Komediowym Chłodna zaprezentuje spektakl „Generał Oregano” będący własną wersją klasycznego… formatu długiej formy improwizowanej The Armando Diaz, przećwiczonego w kolebce improwizacji: w teatrze i O Chicago. Publiczność powie jedno słowo inspiracji a Hofesinka przez ponad godzinę, mówiąc monologi i improwizując sceny, pokaże jak bardzo tego słowa nie zrozumiała. Pojawią się rzeczy śmieszne i dziwne a ścieżki skojarzeń będą zupełnie sztampowe i wyświechtane albo niepospolite i przyprawią was o zawrót głowy.

W skład grupy wchodzą:

Wojtek Fiedorczuk, Karol Kopiec, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora i Antoni Syrek-Dąbrowski.

3… 2… 1… Hofesinka!!!

Bilety: 15/10

Rezerwacja biletów: komedia@chlodna25.pl lub pod numerem telefonu: 604126295

 

MUZYCZNE CHWILE Z MAĆKIEM I KRZYŚKIEM

23 MARZEC|19:00| MUZYCZNE IMPRO | BILETY 15 normalny/10 ulgowy

Dziubak i Buchwald skaczą po dźwiękach niczym eklektyczne pasikoniki a każdy trzepot ich muzycznych skrzydeł wzbudza powiew ożywczego wiatru w zatęchły polski światek showbiznesu. Chapeau bas!

Adrian Marchlewiak, Działkowiec

To tylko garstka opinii o fenomenie na skale światową, jakim od wielu lat jest działalność Muzycznych Chwil z Maćkiem i Krzyśkiem.
Duet wychowanków tureckiego studium wokalnego Sikirim Turksing, gdzie uczęszczali do klasy samego Tarkana, po raz pierwszy zachwycił w swoim debiucie na festiwalu w Opolu w 1972 roku. Brawurowe wykonanie ballady Od kiedy to wrzaski są dowodem miłości z albumu Więdnące westchnienia przysporzyła im zarówno rzesze fanów, jak i zajadłych wrogów. Sfrustrowana Maryla Rodowicz miała rzucić w nerwach do obsługi technicznej: Te gnojki nie potrafią grać w tę grę. Nie rozumieją rynku. To jest zbyt dobre!.
Warto wyrobić sobie własne zdanie.

Bilety: 15 normalny/10 ulgowy

Rezerwacje: komedia@chlodna25.pl, tel. 604126295