„Kamasutra” Watsjajany w Teatrze Na Woli

„Kamasutra” Watsjajany w Teatrze Na Woli

„Kamasutra”, rozumiana jako sztuka uwodzenia, traktat o rozkoszy cielesnej i poradnik przyjemnego życia, od 9 listopada na scenie Teatru Na Woli.

 „Kamasutrę” w tłumaczeniu Marii Krzysztofa Byrskiego i adaptacji Edyty Dudy-Olechowskiej  reżyseruje Aldona Figura.

W oryginalnej „Kamasutrze” występuje dużo różnych postaci: mieszczanina, bogatego chłopaka; jego przyjaciół, kochanki, nauczyciela sztuk seksualnych, kurtyzany i dziewicy. Korzystając z tekstu „Kamasutry” postanowiliśmy opowiedzieć współczesną historię, próbę uwiedzenia rozgrywającą się na przyjęciu u młodego playboya z polskiej klasy średniej. – mówi Aldona Figura.

Występują: Małgorzata Rożniatowska, Joanna Jeżewska, Maria Dejmek, Zdzisław Wardejn, Marcin Sitek, Piotr Stramowski/Kamil Siegmund. Scenografię przygotowuje Jan Kozikowski.

„Kamasutra” to nie tylko podręcznik technik seksualnych. Mówi też o otoczce i aurze, które towarzyszą pożądaniu – sposobach uwodzenia, miłosnych rytuałach. Opisuje też jak urządzić mieszkanie, organizować dzień, co pić i czego nie pić, jak spędzać czas z przyjaciółmi. Jest oczywiście mowa o romantycznych chwilach, patrzeniu w księżyc, słuchaniu muzyki, ale jest też dużo pragmatycznych porad, pokazujących związek między seksem a pieniędzmi. Jest cały rozdział o kurtyzanach, ale jest też cały rozdział o obowiązkach żony. – mówi Aldona Figura.

Sutra to nauka, a kama to rozkosz. W hinduskiej mitologii bóg Kama jest bogiem przyjemności.

Premiera 9 listopada 2012 w Teatrze Na Woli