Już we wrześniu w CS Impart – Dance [R]Evolution Festival


laboratorium rrrrrrr

Dance [R]Evolution Festival to 3 dni intensywnego obcowania z tańcem, w każdym jego aspekcie – spektakle, warsztaty, dyskursy. W ramach 3-dniowego festiwalu  tancerze – zarówno dzieci jak i dorośli, amatorzy i profesjonaliści zaprezentują 16 spektakli tanecznych.  W programie wydarzenia min: warsztaty taneczne, panele teoretyczne, dyskusje dotyczące zagadnień reżyserii, choreografii, tworzenia form scenicznych.

DRF poza rozwijaniem zainteresowania młodych tancerzy sztuką tańca, wykształceniem w nich wrażliwości estetycznej i artystycznej ma na celu umożliwienie im prezentacji swojej twórczości w profesjonalnych warunkach  oraz poddanie jej ocenie tanecznym autorytetom. W jury Dance [R]Evolution Festival zasiądą znani nie tylko w Polsce, ale i na świecie  cenieni tancerze i pedagodzy tańca: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska [Bytom] – tancerka zawodowa Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu, wykładowca  PWST na Wydziale Teatru Tańca, choreograf polskich i zagranicznych spektakli tańca współczesnego, Maciej Florek [Gdańsk] – tancerz, choreograf, dyplomowany instruktor rekreacji ruchowej, uczestnik wielu europejskich projektów i warsztatów tanecznych sztuki przedstawieniowej i teatru, Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego (PSTW), Michał Rynia [Ljubljana]  – tancerz zawodowy, choreograf, absolwent i wykładowca Rotterdam Dance Academy oraz Nastja Bremec [Ljubljana] – tancerka zawodowa, choreografka, stypendystka we włoskiej Spellbound Dance Company w Rzymie, absolwentka Rotterdam Dance Academy, członkini Scapino Ballet Rotterdam. Poprowadzą oni  również warsztaty taneczne dla uczestników.

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Arteo, młoda, ale prężnie działająca artystyczna organizacja pozarządowa, której działania mają na celu rozwój i promocja  tańca we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Na swoim koncie ma już organizację wielu festiwalów tańca oraz konkursów artystycznych m.in. Freestyle Arena, Ogólnopolskie Zimowe Spotkania Taneczne, DRF –  I edycja, konkurs Moja Pasja i Be Creative.

Współorganizatorem festiwalu Biuro Festiwalowe Impart 2016, a cały projekt odbywa się w ramach Laboratorium Ruchu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Realizacja projektu ma na celu stworzenie cyklicznego Festiwalu będącego taneczną wizytówką Wrocławia i Dolnego Śląska, która na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych z roku na rok zdobywając coraz większy rozgłos w Polsce i na świecie.

imit