Jazzowe urodziny Szekspira w Gdańsku

W dniu 23 kwietnia 2013 Fundacja Theatrum Gedanense i Gdański Teatr Szekspirowski tradycyjnie zapraszają na Urodziny Williama Szekspira.

Tegoroczna, 449 rocznica urodzin Mistrza ze Stratfordu będzie miała niecodzienny, jazzowy charakter. Zaprezentujemy koncert Sonetów w wykonaniu flamandzkiej piosenkarki Caroll Vanwelden. Koncert odbędzie się o godz. 19.00, w niezwykłych wnętrzach Kościoła Św. Jana (Centrum Św. Jana przy ul. Świętojańskiej 50 w Gdańsku).

Caroll Vanwelden,  charyzmatyczna piosenkarka i pianistka z Belgii zaprezentuje utwory ze swojego nowego albumu pod szyldem wytwórni JAZZ ‘n’ ARTS, „Sings Shakespeare Sonnets”. Wybór najpiękniejszych sonetów Szekspira śpiewanych przez artystkę w nowych aranżacjach udowadnia, że w muzyce jazzowej jest miejsce również dla wersów Barda ze Stratfordu. Vanwelden łączy sonety Shakespeare’a z własnymi kompozycjami, tworząc przełomowe, świeże i pełne emocji jazzowe brzmienia. Głos Caroll Vanwelden, w którym miękkość i poezja dźwięków przeplata się z surowością i kipiącym pod powierzchnią gniewem, idealnie współgra z dźwiękami trąbek, skrzydłówki, kontrabasu i bębnów. Podczas koncertu, wraz z Caroll Vanwelden, wystąpią: Thomas Siffling, Mini Schulz i Meinhard Helmut Jenne.

Caroll Vanwelden jest absolwentką słynnej London Guildhall School of Music and Drama, do której uczęszczały tak znane osobistości, jak Orlando Bloom, Daniel Craig czy Dave Holland. Razem z utalentowanymi muzykami ze swojego zespołu, Vanwelden tworzy muzykę łączącą w sobie niezrównaną klarowność z plastycznością. Ich album niespodziewanie wciąga wielkiego Shakespeare’a w świat jazzowych standardów i w przepięknych aranżacjach reinterpretuje jego wersy do dźwięków współczesnej muzyki.

Caroll Vanwelden na youtube.